FOTO: Infokatowice.pl
Reklama

Bez względu na pogodę ma być hucznie, muzycznie, ciekawie i „niezapomnianie”. Katowice szykują się na 2-dniowe Urodziny Mariackiej. Program urodzin katowickiego deptaku wygląda ciekawie.

Urodziny Mariackiej 2014 potrwają od 20 do 21 czerwca. Piątek i sobota upłyną pod znakiem koncertów i eventów, których główną osią będzie oczywiście ulica Mariacka. Wyremontowana kilka lat temu ulica z każdym rokiem coraz silniej wpisuje się w kulturalny kalendarz miasta. Głównie ze względu na organizowane tu imprezy. Urodziny Mariackiej mają być swoistą wizytówką tego, co Mariacka oferuje przez cały rok. W bogatym programie Urodzin Mariackiej 2014 znalazły się więc koncerty, premiera nowych neonów oraz sztuka uliczna.

Reklama

4. już Urodziny Mariackiej to przede wszystkim koncerty. Scena z neonem „Katowice” jest już gotowa.  Piątek 20 czerwca to przede wszystkim warsztaty neonowe na Mariackiej, odpalenie nowych neonów przygotowanych specjalnie na Urodziny Mariackiej 2014 a także koncert – wystąpi Jafia Namuel!

W sobotę 21 czerwca wydarzenia w ramach imprezy Urodziny Mariackiej 2014 podzielono na dwie części. Pierwszą zaplanowano z myślą o dzieciach i młodzieży. Będą więc szachy, nanofabryka, gimnastyka czy cukierniczy słodki konkurs. Dla dorosłych atrakcje rozpoczną się ma Mariackiej o 18.30. Wtedy ruszy performance taneczny oraz – w ramach kina podwórkowego – pokaz kultowego filmu „The Wall” na podwórku pod numerem 18a.
Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Urodzin Mariackiej jest bezpłatny.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.