fot.KWP Katowice
Reklama

Już 177 zarzutów postawiono w sprawie korupcji przy budowie autostrady A1 na Śląsku. Policjanci z KWP w Katowicach zatrzymali kolejne dwie osoby. Odpowiedzialni za budowę śląskiego odcinka A1 mężczyźni mieli wziąć w sumie ponad 60 tys. zł. łapówek.

Jak obliczają śledczy – łącznie w sprawie korupcji przy budowie autostrady A1 wręczono ok. 450 tys.zł. łapówek. A bilens ten wciąż rośnie, podobnie jak liczba stawianych zarzutów i zatrzymywanych w korupcyjnej sprawie osób.

Reklama

Śledczy zwalczający korupcję z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali kolejne dwie osoby odpowiedzialne za wykonywanie prac na tym odcinku autostrady. Mężczyznom przedstawiono w sumie 6 zarzutów korupcyjnych. Jednemu z zatrzymanych – osobie zajmującej kierownicze stanowisko przy budowie autostrady A1 na odcinku Gorzyczki- Świerklany porzedstawiono trzy zarzuty przyjęcia 44 tys. złotych. Drugi z zatrzymanych to pracownik odpowiedzialny za wykonanie prac budowlanych. Miał przyjąć 19 tys.zł. łapówek i żądać kolejnych 50 tysięcy od jednego z podwykonawców!

Korupcyjny proceder przy budowie śląskiego odcinka autostrady A1 miał trwać w latach 2008-2009. W związku z drogową inwestycję na odcinku Gorzyczki – Świerklany zdaniem śledczych dochodziło do przekazywania i przyjmowania łapówek. Łącznie w tej sprawie gliwicka Prokuratura Okręgowa postawiła już 177 zarzutów kilkunastu podejrzanym. W sumie mieli wziąć udział we wręczaniu łapówek o wartości blisko 450 tys.zł. Śląscy policjanci zapowiadają w związku z tą sprawą kolejne zatrzymania.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.