Po modernizacji korty tenisowe przy ul.Szopienickiej w Katowicach to całkowicie nowy obiekt

Inwestycja zakończona, korty gotowe. W Katowicach oddano do użytku korty tenisowe przy ulicy Szopienickiej. Za 7,7 mln.zł. udało się wybudować 4 korty zewnętrzne, oraz 2 korty w nowoczesnej hali. Jak się na nich gra i jak wyglądają? Będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę, 21 czerwca – wtedy zostaną tu zorganizowany dzień otwarty.

Obiekt ma być bazą szkoleniową dla rosnącego w Katowicach grona zawodników. Będzie jednak dostępny nie tylko dla wyczynowo uprawiających tenis, ale i dla zwykłych mieszkańców, którzy od czasu do czasu  będą chcieli “pomachać” rakietą. -Inwestycja podzielona była na dwa etapy i ich efektem są właśnie nowoczesne korty – kryte i zewnętrzne. Przy zewnętrznych kortach zbudowano widownie na 200 miejsc, co pozwoli nam organizować tutaj imprezy – mówił podczas oddania do użytku kortów przy ul.Szopienickiej prezydent Katowic, Piotr Uszok. -Inwestycja kosztowała nas 7,7 mln.zł. ale na tym nie koniec, teraz zastanawiamy się nad zagospodarowaniem terenów zielonych wokół kompleksu. Jeśłi zainteresowanie kortami będzie duże, niewykluczone, że powstaną kolejne 2 korty.

Korty są nowoczesne, ale czy spełniają wszelkie standardy? -Korty przy ul.Szopienickiej powstały ze względu na likwidację kortów przy Asnyka, ale także ze względu na to, że Katowice już dwukrotnie organizowały prestiżowy turniej tenisowy BNP Paribas Open. Nowo oddane do użytku korty spełniają więc wszelkie wymagania, jakie musimy spełniać ze względu na przepisy WTA. Korty mogą być teraz zapleczem treningowym dla zawodniczek BNP Paribas Open – mówi Krzysztof Pieczyński z Urzędu Miasta w Katowicach.

Na kortach przy Szopienickiej podania wymieniać będą jednak nie tylko zawodniczki z czołówki rankingu WTA. Katowicki obiekt dostępny ma być także dla zwykłych Kowalskich. Nie wszyscy wiedzą nie tylko o tym, że korty zmodernizowano ale że w ogóle w tym miejscu znajduje się taki obiekt, dlatego korty tenisowe przy Szopienickiej w Katowicach organizują dni otwarte. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 czerwca. Każdy będzie mógł przyjść, wejśc na obiekt, zwiedzić nowoczesną halę, zobaczyć jak to miejsce się zmieniło – dodaje Krzysztof Pieczyński.

Korty tenisowe przy Szopienickiej to po modernizacji całoroczny obiekt. W jego skład wchodzą 4 korty zewnętrze i 2 w hali. Zewnętrzne mają nawierzchnię z mączki, a korty w hali to nawierzchnia typu “hard”. Do dyspozycji tenisistów, którzy będą tu trenować oddano także budynek z zapleczem socjalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.