Wniosek mieszkańców w sprawie utworzenia parku “Zielony Zakątek” w Dąbrówce Małej został złożony w Urzędzie Miasta Katowice.

Pod wnioskiem podpisało się kilkuset mieszkańców dzielnicy. Wszyscy liczą na to, że dzięki społecznej inicjatywie włodarze miasta przypomną sobie o Dąbrówce Małej i kwestiach, które od lat wymagają uwagi magistratu. Razem z wnioskiem, do magistratu trafiły propozycje mieszkańców oraz wizualizacje koncepcji zagospodarowania terenu. Autorami wizualizacji są Paulina Marchlik oraz Krzysztof Todor.

Przypominamy, że mieszkańcy chcą stworzenia w ich dzielnicy spokojnego. pełnego zieleni parku, przyjaznego dla ludzi w każdym wieku i atrakcyjnego dla dzieci. W “Zielonym Zakątku” miałyby powstać: plac zabaw, siłownia na otwartym powietrzu, niewielki skatepark oraz górka saneczkowa. Zagospodarowanie nieużytków powinno także podnieść poziom bezpieczeństwa w tej części dzielnicy i poprawić dostępność punktów handlowych i usługowych oraz komunikacji publicznej.

O zdanie na temat inicjatywy zapytaliśmy radnych z okręgu Dąbrówki Małej.

Adam Warzecha:

-Ta inicjatywa pokazuje, że mieszkańcy chcą mówić o swoich potrzebach i potrafią wziąć w swoje ręce sprawy najbliższego otoczenia. Przez wiele lat nacisk w dzielnicy kładziono przede wszystkim na rozwój przemysłu i handlu wielkopowierzchniowego. Zapomniano przy tym nieco o ludziach, którzy tutaj mieszkają W efekcie w tej jeszcze niedawno zielonej dzielnicy brakuje teraz terenów zielonych – skwerów, parków czy placów zabaw dla dzieci. I właśnie ten brak dostrzegło ponad 300 osób, bo aż tyle osób poparło naszą inicjatywę. Mamy już wstępny projekt – również nieodpłatnie przygotowany przez zaprzyjaźnionych studentów architektury. Mam nadzieję, że wkrótce znajdą się pieniądze na urządzenie “Zielonego Zakątka”.

Elżbieta Zacher:

W pełni popieram oddolną inicjatywę mieszkańców. Pomysł znakomity, terenów zielonych i rekreacyjnych nigdy nie dość.

Jerzy Forajter:

ze względu na urlop nie odniósł się do inicjatywy.

Maria Sokół:

brak kontaktu

Dariusz Łyczko:

Nie odniósł się do inicjatywy.

3 KOMENTARZE

  1. Jakby mieszkańcy mieli czekać na Uszoka, to równie dobrze mogą czekać na śnieg w sierpniu. Fajnie, że biorą sprawy w swoje ręce. Taka inwestycja wcale nie musi być droga, a na Dąbrówce jak najbardziej się przyda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.