FOTO: Urząd Miasta Katowice

Od końca maja do 21 czerwca trwa akcja informacyjna dotycząca budżetu obywatelskiego. Przedstawiciele urzędu miasta i Stowarzyszenia Bona Fides w ciągu 3,5 tygodnia chcą zorganizować 44 lotne punkty promujące tą ideę.

Lotne punkty informacyjne promujące katowicki budżet obywatelski działają w mieście od końca maja. Do chwili obecnej pracownicy urzędu i Stowarzyszenia Bona Fides przynajmniej jeden raz odwiedzili każdą z 22 jednostek pomocniczych miasta. Akcja będzie trwała do 21 czerwca. W tym czasie lotne punkty w każdej jednostce pojawią się dwukrotnie.

Organizatorzy akcji starają się dotrzeć z informacją o budżecie do jak największej liczby mieszkańców miasta. Stąd specjalne stoiska pojawiają się na różnych imprezach i festynach organizowanych w dzielnicach, m.in. na Festiwalu Muszlownik w Murckach, Święcie Kwitnących Głogów na Ligocie, Powitaniu Lata na Giszowcu czy na festynie sąsiedzkim Pobudka Koszutka.

Anna Pomykała z Urzędu Miasta Katowice podkreśla, że w akcję mocno zaangażowały się także funkcjonujące w mieście rady jednostek pomocniczych, które same organizują spotkania dla mieszkańców. – To ważne, bo przecież w całej idei budżetu obywatelskiego chodzi o to, żeby to właśnie mieszkańcy sami angażowali się w działania na rzecz swoich dzielnic – mówi pani Pomykała.

Tematy poruszane podczas spotkań z mieszkańcami bywają różne. – Najczęściej musimy tłumaczyć, czym właściwie jest budżet obywatelski, bo ludzie w ogóle o czymś takim nie słyszeli – mówi Natalia Podbielska ze Stowarzyszenia Bona Fides. – Jest jednak spora grupa ludzi, którzy wiedzą o wprowadzeniu budżetu w mieście i zadają dużo szczegółowych pytań na temat jego realizacji – dodaje Podbielska.

Projekty do budżetu obywatelskiego można składać do 30 czerwca. Osoby, które chciałyby zasięgnąć więcej informacji na ten temat zapraszamy do specjalnej zakładki na stronie Urzędu Miasta Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.