Międzynarodowo i na poziomie. W Galerii Szyb Wilson 13 czerwca rusza Art Naif Festiwal (fot.Galeria Szyb Wilson)
Reklama

Artyści z Burkina Faso, Haiti czy Australii. Ze wspólnym, bałkańskim mianownikiem. Naiwnie, ale naiwność to w pełni świadoma i zamierzona. Galeria Szyb Wilson w Katowicach znowu zapełni się sztuką – naiwną. W piątek 13 czerwca rusza tam Art Naif Festiwal.

 

ArtNaifFesitwal 2014: Jak co roku lato w Galerii Szyb Wilson poświęcone będzie artystom „niewinnego spojrzenia”. Podczas tej edycji festiwalu sztuki naiwnej będzie okazja zobaczyć prace ponad 250 twórców z 34 krajów świata. W Katowicach zagoszczą dzieła i ich twórcy m.in. z Haiti, Australii, Stanów Zjednoczonych, Burkina Faso, kilkunastu krajów europejskich i oczywiście z  Polski. Motywem przewodnim Art Naif Festiwal będzie kultura Bałkanów, dlatego w Galerii Szyb Wilson w Katowicach szczególnie wiele zostanie zaprezentowanych prac z Serbii i Chorwacji.

Reklama

Katowicki Festiwal to także bogaty program wydarzeń towarzyszących. Wśród nich znany już ArtJarmark na Nikiszowcu, gdzie będzie można zobaczyć i kupić niecodzienne i wyjątkowe dzieła różnego rodzaju twórców i rękodzielników. W programie znalazły się także pokazy filmowe, warsztaty dla dzieci oraz dorosłych. Art Naif Festiwal 2014 rusza w Galerii Szyb Wilson w piątek, 13 czerwca, dokładnie o godz. 18.15. Wtedy po raz pierwszy będzie można zobaczyć festiwalową wystawę oraz poznać artystów z całego świata, którzy przyjadą, aby uczestniczyć w festiwalu. Tego dnia koncert zagra także zespół Propabanda. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 19 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.