FOTO: Banner akcji
Reklama

Rowerowy Las mogą „wyjeździć” mieszkańcy Katowic. Drzewa w nim posadzone będą miały związek z wynikiem Ekologicznej Sztafety Rowerowej.

Ekologiczna Sztafety Rowerowa zainicjowana została przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska-Białej. Wystarczy, jeśli dany rowerzysta przejedzie minimum 10 km i zarejestruje swój wynik na www.sztafetarowerowa.pl. Do 23 czerwca można dołączyć do zabawy oraz nadesłać relację i zdjęcia. Docelowo ma powstać kronika akcji „Co na trasie piszczy”.

Reklama

Wśród lokalizacji branych pod uwagę na nowy las są Katowice, Bielsko-Biała i Warszawa. Na chwilę obecną  trwają rozmowy z Lasami Państwowymi w tej sprawie.

Rowery mają dobroczynny wpływ na zdrowie i stan środowiska naturalnego. Systematyczna jazda na rowerze m.in. poprawia kondycję, normalizuje poziom cukru we krwi, zwiększa pojemność płuc, natlenia krew, poprawia pracę serca. Na stronie akcji można skorzystać z kalkulatora spalin, który pozwala oszacować na ile uczestnikom akcji wspólnie udało się ograniczyć emisję dwutlenku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.