Jarmark / Foto: infokatowice.pl / Ewa Waszut

Prezentacja szerokiej oferty gastronomii oraz wyrobów rzemieślników francuskich w dniach 28-31 maja na ulicach Staromiejskiej i Mielęckiego.

Francuski Jarmark regionalny, organizowany przez Jocaba Europe, to wydarzenie, w którym wezmą udział przedsiębiorcy francuscy, posiadający międzynarodowe doświadczenie w tej dziedzinie. Odwiedzenie jarmarku oznacza zanurzenie się w mieszaninie zapachów i kolorów. Wyroby rzemieślnicze, w tym obrusy, mydła, lawenda, drewno i wyroby słomkowe, pochodzić będą z Prowansji i Lazurowego Wybrzeża. Nie braknie również oferty związanej z odzieżą sportową głównych marek francuskich, a także perfum i kosmetyków z Paryża oraz szerokiej gamy akcesoriów mody.

Serce jarmarku stanowić będą produkty związane z gastronomią francuską. Mieszkańcy miasta będą mogli zapoznać się z ponad 80 rodzajami serów, od Mont d’Or w typowej drewnianej konfekcji, do Rocamadour z Pirenejów, od Camembert z Normandii do Ile de France Brie. Na jarmarku prezentowanych będzie także ponad 30 odmian win oraz duży wybór ciast i herbatników Bretońskich z ponad 20 odmianami różnych wypełnień: od kokosa po sezam, od czekolady do cytryny.

Szeroka paleta kolorów będzie prezentowana przy stoiskach z przyprawami, w większości przypadków pochodzących z byłych kolonii francuskich. Nie można pominąć przestrzeni poświęconej żywności i regionalnych specjałów do degustacji na ciepło. Gorących bagietek, świeżo upieczonych w jarmarkowej piekarni, a także ciepłych rogalików i ciastek prosto z pieca.

Jarmark czynny będzie w środę w godz. od 14.00 do 20.00, w czwartek i piątek w godz. od 10.00 do 20.00 i w sobotę w godz. od 9.00 do 20.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.