FOTO: Infokatowice.pl

W tym roku studenci rozpoczynają zabawę 27 maja i będą świętować przez kolejnych 5 dni. W programie m.in. liczne koncerty i imprezy klubowe, które będą miały miejsce w Katowicach-Ligocie oraz Katowickim Parku Leśnym na ulicy Francuskiej.

Juwenalia Śląskie zapoczątkuje barwny korowód, który 27 maja o godz. 11.00 wyruszy ulicami Katowic z Uniwersytetu Ekonomicznego na plac pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. W centrum Katowic odbędą się koncerty oraz tradycyjne przekazanie studentom kluczy do bram miasta. W inauguracji Juwenaliów udział wezmą rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz Prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

Reklama

Zakres imprez proponowanych w tym roku studentom jest bardzo szeroki. 27 maja o godz. 19.00 w Teatrze Korez (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego) organizowany jest występ kabaretowy z okazji dziesiątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gwiazdą Kabaretowej Sceny Trójki będzie Kevin Aiston – strażak pochodzący z Anglii, bohater programu „Europa da się lubić”. W kabarecie ponadto wystąpią cudzoziemcy studiujący na Uniwersytecie Śląskim, stypendyści Rządu RP, słuchacze Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz międzynarodowych studiów polskich prowadzonych przez Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich: Aidana Kalichanova z Kazachstanu, Grigol Julukhidze z Gruzji, a także Stanisław Ławruchin z Rosji.

28 maja o godz. 9.45 w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. S. Grota-Roweckiego 5, sala 0.2) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Bliżej Rosji” organizowane przez Koło Naukowe Rusycystów „Rosyjska Ruletka”. Wśród zaproszonych gości znajdują się dyplomata Jerzy Bahr i dziennikarz Jerzy Sadecki.

Podczas spotkania, które poprowadzi Paweł Łaniewski zostanie wyświetlony film pt.  „Ojczyzna zwielokrotniona” (2014) w reżyserii Krzysztofa Glondysa. Film, zrealizowany przez TVP Kraków i Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, opowiada o domu-galerii Jerzego Bahra, w którym dyplomata przez lata gromadził dzieła sztuki, rzeźby, wytwory kultury ludowej i gazety.

Juwenalia organizowane są w ramach porozumienia samorządów studenckich śląskich uczelni: Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych, Wyższej Szkoły Technicznej, Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy, Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. W. Korfantego.

Szczegółową rozpiskę imprez można znaleźć na stronie  www.juwenaliaslaskie.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.