Reklama

Środa 21 maja nie dla “śpiochów” i “księciuniów”. Wojnę wypowiada im policja!

Piotr Tuzin

FOTO: Infokatowice.pl
Reklama

Jedziecie dzisiaj do pracy? Jeśli macie w nawyku jazdę środkowym pasem z prędkością 60 km/h albo podziwianie samochodów z naprzeciwka, sunąc ospale najszybszym, lewym pasem – uważajcie! Drogówka będzie dzisiaj na takich kierowców polować!

W środę 21 maja na drogach woj.śląskiego rusza akcja “Trzymaj się prawego pasa”. Nie raz zdarzyło się Wam z pewnością mignąć długimi komuś, kto dostojnie i bardziej niż w ślimaczym tempie jechał środkowym lub lewym pasem. Wyprzedzanie takiego kierowcy – nazywanego często śpiochem czy księciem – z prawej strony, nie dość że nie do końca zgodne z przepisami to jest jeszcze niebezpieczne. Dlatego śląska drogówka rzuca dzisiaj na drogi dodatkowe patrole. Będą m.in. na głównych przelotówkach przez Katowice wypatrywać kierowców, którzy wyjątkowo upodobali sobie ospałą jazdę najszybszym pasem ruchu, blokując innych kierowców. Policjantów można spodziewać się między innymi na autostradzie A4 i na Drogowej Trasie Średnicowej.

Reklama


Kiedy już “śpioch” zostanie namierzony i zatrzymany – zanim dostanie mandat i punkty karne, czeka go jeszcze kontrola trzeźwości, sprawdzenie czy ma zapięta pasy, a jeśli przewozi dzieci – to czy podrózują w fotelikach. Drogówka tropić dziś będzie także nieprawidłowe wykonywanie manewru wyprzedzania, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, zajechanie drogi, czy też zatrzymanie lub postój w miejscach niedozwolonych. Biada również tym kierowcom, którzy wciąz nie wiedzą do czego służy zestaw głośnomówiący lub słuchawkowy w telefonie komórkowym.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie