21 maja wyjątkowy happening na Mariackiej w Katowicach (fot.Fundacja ARKA)
Reklama

W najbliższą środę, 21 maja katowicki deptak zarośnie.  Ulica Mariacka zamieni się bowiem w las. Wszystko za sprawą ekologicznego happeningu.

Happening, jaki rozpocznie się w środę o godzinie 12.00 na ul.Mariackiej w Katowicach to część kampanii jaką prowadzi fundacja ekologiczna Arka wspólnie z Lasami Państwowymi pod hasłem „LAS – mamy szczęście”. A że czasy takie, że pogadanki i akcje ulotkowe są równie ciekawe dla przechodniów jak 32897 odcinek „Mody na Sukces”. Dlatego ekolodzy i leśnicy pomyśleli i postanowili początek swojej kampanii edukacyjnej zorganizować z przytupem. A dokładnie z widowiskową instalacją i happeningiem.

Reklama

Tak więc 21 maja o godz. 12.00 na ul. Mariackiej mieszkańcy odwiedzą las – ale nawet na krok nie ruszając się z centrum miasta. Wszystko za sprawą uczniów, którzy ustawią instalację jaka powstanie z dużych makiet drzew najczęściej występujących w polskich lasach. Natomiast „Ośmiobok leśny”, czyli tablice informacyjne do samodzielnego uzupełniania mają być przyczynkiem do dyskusji o tym, co daje nam las – zarówno materialnego jak i niematerialnego. A także o otartym dostępie do lasów. Lasów, które leczą nasze województwo. Jak obliczono – polskie lasy zmagazynowały już w sobie ponad miliard ton węgla, a każdy jego hektar wchłania corocznie około 200 ton CO2.  -Lasy to zielone płuca naszej planety. Dzięki nim mamy czym oddychać. Chcemy przypomnieć naszym rodakom, za co kochamy polskie lasy, chcemy zaszczepić miłość do zielonej krainy najmłodszym z przedszkoli i szkół – mówi Adam Wasiak, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

-W tym pędzącym i jakże zmiennym świecie dobrze jest oprzeć się na niezmiennych wartościach. A do takich z pewnością możemy zaliczyć polskie lasy. Warto także docenić: czyste powietrze, źródlaną wodę czy poranny spacer w cichym lesie. Czy właśnie nie to jest nam potrzebne do dobrego życia? – pyta  Wojciech Owczarz, prezes Arki i zarazem pomysłodawca kampanii.

Kampanii, która swoim zasięgiem obejmie nie tylko Katowice. Leśne instalacje i happeningi pojawią się oprócz Katowic w Warszawie, Toruniu i Poznaniu. W sumie – specjalne edukacyjne materiały o lesie i płynących z lasów dobrodziejstwach – trafią do 4 tysięcy szkół w całej Polsce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.