FOTO: Centrum Katowic / Infokatowice.pl / Artur Maciaszczyk
Reklama

W roku szkolnym 2014/2015 rusza pierwsza w Katowicach Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Nabór uczniów już trwa.

Nowo powstała szkoła mieścić się będzie w Dąbrówce Małej przy ul. Techników. Jest to placówka niepubliczna. Miesięczna opłata za jedno dziecko wynosić będzie 50 zł. – Szkoła prowadzona jest przez spółkę, ale o charakterze non-profit – podkreśla prezes Anna Tymińska. – 50 zł. miesięcznie nie jest wysoką kwotą, a będziemy robić wszystko, żeby w kolejnych latach ta stawka była jeszcze mniejsza – dodaje.

Reklama

Pani prezes podkreśla, że spółka ma już bogate doświadczenie w zarządzaniu placówkami tego typu. – Podobną szkołę prowadzimy od 9 lat w Żywcu i od 6 lat we Wrocławiu – mówi Tymińska.

W pierwszym roku funkcjonowania placówka otwiera klasę piłkarską i koszykarską dla chłopców oraz siatkarską dla dziewcząt. Od roku szkolnego 2015/2016 w szkole otwarta zostanie także klasa pływacka. W dalszych planach jest także utworzenie klas związanych z innymi dyscyplinami, m.in. z hokejem na lodzie.

Klasa piłkarska, która powstanie w szkole, będzie ściśle współpracować z GKS Katowice. – Dotychczas młodzi piłkarze klubu mogli uczęszczać do klas sportowych na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum, a w wieku 16 lat rozchodzili się do różnych szkół średnich. To mocno komplikowało treningi i prawidłowy rozwój zawodników. Program Szkoły Mistrzostwa Sportowego będzie opracowany w ten sposób, żeby młodzi zawodnicy mogli godzić swoją karierę z edukacją – twierdzi Marek Oględziński, wiceprezes Fundacji Młoda GieKSa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.