FOTO: Śląska Policja
Reklama

Z pośród 33 funkcjonariuszy z całego regionu wybrany zostanie „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2014”. Dzisiaj ruszył konkurs w Katowicach, najbardziej wszechstronnego funkcjonariusza poznamy w piątek.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach policjanci mieli okazję zaprezentować swoją znajomość przepisów, umiejętności strzeleckie, a także udzielania pierwszej pomocy. Trzydniowy konkurs przenosi się w czwartek do Tychów, gdzie od godziny 9:30 do 13:30 policjanci będą ręcznie sterowali ruchem przy Browarze (skrzyżowanie ul. Katowickiej z Mikołowską). To jedno z najbardziej obleganych przez samochody skrzyżowań w mieście, w związku z przebudową Drogi Krajowej nr 1.

Reklama

W piątek o godzinie 8:00 konkurs przeniesie się przed halę sportową przy alei Piłsudskiego 20, gdzie policjanci zaprezentują swoje umiejętności jazdy samochodem oraz motocyklem. Zwycięzcę poznamy około godziny 14:00.

O godzinie  10:00 w hali widowiskowo-sportowej rozpocznie się  impreza profilaktyczno-prewencyjna dla widzów. Będzie można przejechać się symulatorem jazdy i  dachowania. Dostępny będzie tor przeszkód dla rowerzystów, chętni mogą skorzystać też z nauki pierwszej pomocy.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.