Foto: Artur Maciaszczyk
Reklama

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ulicy Witosa 23 trwa finał okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Bierze w nim udział blisko 70 dzieci z Katowic, Tychów, Dąbrowy Górniczej, Bojszów czy Świętochłowic.

– Na pewno celem tego konkursu jest to, aby młodzi ludzie uczyli się przepisów ruchu drogowego, które w przyszłości im się przydadzą – mówi komisarz Jacek Pytel z katowickiej policji.

Reklama

Uczniowie nie tylko sprawdzają swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, na placu manewrowym muszą się wykazać umiejętnościami praktycznej jazdy na rowerze oraz udzielaniem pierwszej pomocy.

– Spotykaliśmy się  prawie codziennie i rozwiązywaliśmy testy – mówi o przygotowaniach do turnieju Weronika Mołczan uczennic szkoły podstawowej nr 53 w Katowicach. – Jeździliśmy na sali gimnastycznej, gdzie zrobiliśmy sobie tor przeszkód – dodaje.

Co ciekawe dzieci deklarowały, że to właśnie tor przeszkód jest największym problemem dla nich, a nie część teoretyczna. Dwie najlepsze szkoły, jedna podstawowa, a druga gimnazjum  pojadą do Czeladzi, gdzie w najbliższą niedzielę odbędą się finały wojewódzkie.

[Aktualizacja]

W zmaganiach szkół podstawowych wygrała SP 53 z Katowic. Wśród gimnazjów najlepsze okazało się Gimnazjum nr 1 z Siemianowic Śląskich.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.