Foto: FF Cropp Kultowe / Facebook

Od 16 do 25 maja w Katowicach po raz kolejny będzie można zobaczyć kultowe filmy. Rusza Festiwal Filmowy Cropp Kultowe.

Filmy będzie można oglądać w całym mieście w ramach różnych cykli. Przykładowo cykl „Batman lata po dzielnicach” to propozycja trzech filmów o człowieku-nietoperzu, które będą wyświetlane w kinach dzielnicowych na osiedlu Paderewskiego, Tysiąclecia i Walentego Roździeńskiego.

Reklama

Dla tych wyjątkowo odpornych na osiedlu Paderewskiego przygotowano seans Batman: The Movie z 1966 roku.

Z kolei w cyklu „Najlepsze filmy świata” będzie można obejrzeć między innymi „Crash”, „Wielkie żarcie” czy „Przeżyliśmy wojnę”. Nie zabraknie też czegoś dla miłośników kaset VHS, w cyklu „VHS Hell” organizatorzy przygotowali m.in. „Zemstę ninja”, „Reproduktorki” czy „Dr Alien”.

Ci, którzy lubią się bać, będą mogli udać się na „Zombie attack” czyli cykl filmów o żywych trupach. Będzie można zobaczyć „Król zombie”, „Zombie – pożeracze mięsa”, nie mogło też zabraknąć klasyki gatunku, czyli „Powrotu żywych trupów”.

Na 24 maja zaplanowano także ulicami Katowic tzw. Zombie Walk. Między godziną 12-16 w Centrum Kultury Katowice zespół charakteryzatorów będzie pracował nad wyglądem przyszłym zombie. Następnie o godzinie 16:30 z ulicy Mariackiej 10 nastąpi przemarsz hordy żywych trupów ulicami miasta. Zombie udadzą się do Kina Kosmos, gdzie obejrzą film oczywiście o sobie. Seans dla osób przebranych jest darmowy.

Program 17. Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe znajdziecie na stronie croppkultowe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.