KMP Katowice / materiały prasowe
Reklama

16 maja w Katowicach młodzież ponadgimnazjalna będzie mogła się przekonać z jakimi barierami na co dzień zmagają się niepełnosprawni. Później wystosują do magistratu petycję, aby lepiej zadbał o bezpieczeństwo niepełnosprawnych w przestrzenni publicznej.

W ramach gry miejskiej „Bezpieczeństwo bez barier” młodzi ludzi będą musieli wykonywać wyznaczone zadania w różnych punktach miasta oraz przemieszczać się między nimi przy pomocy sprzętu i urządzeń z których korzystają na co dzień osoby niepełnosprawne. Każda Katowicka szkoła może wystawić jedną drużynę składającą się z 5 uczniów i nauczyciela. W grze ostatecznie weźmie udział tylko 5 szkół wybranych w drodze losowania.

Reklama

Zgłoszenia należy wysyłać do 12 maja na adres jochymczyk@x.slask.pl. Formularz jest dostępny na stronie ŚUW i katowickiej policji.

– Celem gry miejskiej jest wspieranie działań społecznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia osób z niepełnosprawnością, podniesienie świadomości społecznej w sprawach dotyczących osób niepełnosprawnych oraz uwrażliwienie społeczności lokalnej na ich potrzeby, a także integracja społeczna osób niepełnosprawnych poprzez zmianę negatywnych relacji i stereotypów oraz pokonywanie barier mentalnych – czytamy na stronie Katowickiej policji, która wraz z Śląskim Urzędem Wojewódzkim oraz Kuratorium Oświaty organizuje grę miejską, ta jest częścią kampanii „Pełnosprawne bezpieczeństwo” i rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

Początek gry zaplanowano na godzinę 9:00 w Inkubatorze Społecznej Aktywności przy ul. Młyńskiej 5, gdzie odbędzie się szkolenie BHP dla młodzieży. Następnie drużyny będą miały do wykonania zadania w wyznaczonych lokalizacjach jak: Śląski Urząd Wojewódzki, Dworzec PKP, Kinoteatr Rialto, Filia nr 1 Biblioteki Śląskiej, Lokal „Sceneria” przy ul. Mariackiej. Gra zakończy się o godzinie 15:00 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Zwieńczeniem gry miejskiej będzie wystosowanie petycji do władz Katowic o polepszenie bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych poruszających się po mieście.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.