GieKSa zagrała doskonałe spotkanie z GKS-em Jastrzębie i pokonała aktualnych Mistrzów Polski 5:2.

Od początku spotkania z Mistrzami Polski przewaga na lodzie należała do katowiczan. Pierwsi jednak bramkę zdobyli jastrzębianie już w 3 min. Podopieczni trenera Jacka Płachty raz po raz atakowali bramkę Kielera i w 9 min. bramkarza rywali pokonał Fraszko, wykorzystując grę w przewadze. Dwie minuty później było już 2:1 dla gospodarzy, a krążek w siatce umieścił Monto.

W drugiej odsłonie napór GieKSy był jeszcze większy. W 29 min. przy kolejnej przewadze prowadzenie podwyższył Lehtonen. Co prawda w 35 min. jedną z nielicznych akcji gości na gola zamienił Kameneu, ale w odpowiedzi gospodarze w 36 min. dołożyli kolejne dwa trafienia, których autorami zostali Fraszko i Bepierszcz. Przy tym pierwszym golu warto podkreślić rolę Wronki, który wymanewrował obronę przyjezdnych i tak dograł do swojego kolegi, że ten po prostu nie mógł już spudłować. Na drugą przerwę hokeiści schodzili więc przy w pełni zasłużonym prowadzeniu GieKSy 5:2.

W ostatniej tercji katowiczanie kontrolowali grę, nie pozwalając na za wiele swoim rywalom. O olbrzymiej przewadze Trójkolorowych najlepiej świadczy pięciominutowa gra w osłabieniu po karze nałożonej na Smala. Jastrzębianie w tym czasie nie oddali ani jednego strzału na bramkę Muraya, za to GieKSa wyprowadziła dwa kontrataki, gdzie blisko podwyższenia wyniku byli Fraszko i Pasiut. Ostatecznie w ciągu trzeciej części nie padł żaden gol i katowicka publiczność mogła świętować wraz z hokeistami triumf nad Mistrzami Polski.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)

Bramki: Fraszko (2), Monto, Lehtonen, Bepierszcz – Nalewajka R., Kameneu

GKS Katowice: Muray (Miarka) – Rompkowski, Jakimienko, Fraszko, Pasiut, Wronka – Hudson, Wanacki, Eriksson, Lehtonen, Krężołek – Wajda, Kruczek, Bepierszcz, Monto, Michalski – Musioł, Krawczyk, Prokurat, Smal, Mularczyk

JKH GKS Jastrzębie: Kieler (Nechvatal) – Kostek, Bahaleisza, Urbanowicz, Pavlovs, Razgals – Górny, Horzelski, Płachetka, Rac, Kalns – Kameneu, Sevcenko E., Kasperlik, Mlynarović, Sevcenko A. – Gimiński, Pelaczyk, Nalewajka R., Jarosz, Nalewajka Ł.