Futro prawdopodobnie z wilka kanadyjskiego / fot. Policja
Reklama

Policjanci z Katowic zabezpieczyli futro prawdopodobnie z wilka kanadyjskiego. Wystawiono je na aukcji internetowej. Nabywanie wyrobów z zagrożonych gatunków to przestępstwo, przypominają mundurowi z Katowic. 

W tym przypadku chodzi o okazy objęte Konwencją Waszyngtońską CITES, która określa zarówno sposoby ochrony, a także sprzedaży oraz kupna takich okazów. Żeby zakup był legalny trzeba posiadać odpowiednie dokumenty to potwierdzające. 

„Na trop futra, które prawdopodobnie chronione jest Konwencją Waszyngtońską CITES i zostało wystawione na internetowej stronie aukcyjnej, wpadli funkcjonariusze z Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Policjanci zabezpieczyli futro, prawdopodobnie z wilka kanadyjskiego. Sprzedający wystawił ją na aukcji internetowej, na prośbę swojej teściowej, która futro posiada już od wielu lat” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Obecna właścicielka nie posiada na nie żadnych dokumentów” – dodaje. 

Teraz biegli wypowiedzią się czy futro jest objęte Konwencją Waszyngtońską CITES. Za handel takimi okazami bez wymaganych dokumentów grozi kara od 3 miesiące do nawet 5 lat więzienia. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.