To była szybka akcja katowickich policjantów i celników. W jednym z lokali znaleziono nielegalne automaty do gry. W sumie 14 maszyn zostało zatrzymanych, właścicielowi grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności.
Informacje o możliwym nielegalnym hazardzie otrzymali funkcjonariusze katowickiej policji. W jednym z lokali przy Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej, miały znajdować się automaty do nielegalnych gier losowych. Informacja się potwierdziła.
– W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 14 urządzeń, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiej służby celnej – mówi Aneta Orman z katowickiej policji.
Teraz ustalane są straty poniesione przez Skarb Państwa. Prowadzenie gier losowych bez odpowiedniego zezwolenia lub koncesji, jest traktowane jak przestępstwo. Grozi za to od wysokiej grzywny aż do 3 lat pozbawienia wolności.






























