fot. Tramwaje Śląskie SA

W katowickiej zajezdni tramwajowej w sobotę ruch jak w ulu. Wszystko za sprawą zorganizowanego na Zawodziu Dnia Otwartego Zajezdni.

Każdego roku we wrześniu obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wśród wielu wydarzeń z nim związanych jest także – organizowany przez Tramwaje Śląskie S.A. – Dzień Otwarty Zajezdni. Tym razem wszystkich chcących poznać zajezdnię tramwajową od kuchni zapraszamy w sobotę 20 września do Katowic Zawodzia.

Tradycyjnie już inauguracją Dnia Otwartego jest parada tramwajów. Tegoroczna szykuje się nietypowo, bo kolumna wagonów tramwajowych dwukrotnie przemierzy ul. 1 Maja, Warszawską i 3 Maja – w drodze z pętli w Zawodziu do placu Wolności i z powrotem. Wagony z zajezdni wyjadą o godzinie 11:00, a godzinę później, gdy wszystkie uczestniczące w paradzie wozy dojadą do zajezdni, Dzień Otwarty zostanie oficjalnie otwarty.

W trakcie imprezy nie zabraknie atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Będzie można zwiedzać zajezdnię, zajrzeć pod nowe tramwaje z rodziny Twist, poczuć się jak motorniczy prowadząc tramwaj pod okiem instruktora oraz zjeść pożywną grochówkę. Na najmłodszych czekać będą dmuchane zjeżdżalnie, artyści malujący twarze, będą też konkursy z nagrodami. Na scenie zaś pojawią się znani i lubiani artyści, zapewniając dobrą zabawę do wieczora. Dzień Otwarty Zajezdni w Katowicach Zawodziu zakończy pokaz sztuki żonglowania ogniem.

Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Katowicach-Zawodziu w sobotę, 20 września. Samochód można zostawić pod domem, bo dla wszystkich chętnych uruchomione są linie specjalne dowożące zwiedzających do Zajezdni od strony Mysłowic oraz centrum Katowic.