Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj (19 maja) przed południem na ul. Małobądzkiej w Będzinie. Na oznakowanym przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącona została 74-letnia kobieta.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, około godziny 10:40 75-letni kierowca samochodu marki Citroen miał nie ustąpić pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście. Seniorka doznała bardzo poważnych obrażeń.
Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Pomimo prowadzonej reanimacji życia kobiety nie udało się uratować.
Przez wiele godzin na miejscu pracowali policjanci drogówki, śledczy oraz technik kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze zabezpieczali ślady i wyjaśniali dokładne okoliczności tragedii. Policja poinformowała, że kierujący był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.
To kolejny tragiczny wypadek z udziałem pieszego w regionie. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.


































