Zatrzymany nożownik / fot. Policja
Reklama

Atak nożownika na Załężu. Ofiara z głębokimi ranami trafiła do szpitala. Sprawcy grozi dożywocie. Jak się okazało w zeszłym roku wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. 

Do ataku nożownika doszło na ulicy Lisa w Załężu. 

Reklama

Policjanci z Komisariatu Policji VII w Katowicach zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 28-latka. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednej z kamienic na Załężu, gdzie napastnik wielokrotnie ugodził nożem swojego znajomego w klatkę piersiową. Grupa najpierw razem spożywała alkohol, następnie część osób udała się do mieszkania ofiary. W pewnym momencie zaczął się do niego dobijać 33-latek. Gdy 28-latek otworzył drzwi, wtedy został zaatakowany nożem. 

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano policjantów oraz karetki pogotowia. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitali – ofiara z ranami kłutymi i ciętymi klatki piersiowej, twarzy i ucha trafiła od razu na blok operacyjny. Jak poinformował lekarz, życiu 28-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnikowi udzielono pomocy medycznej w związku z urazem nogi.

Ofiara i napastnik odmówili rozmowy z policjantami. „Z psami się nie gada”- mieli usłyszeć mundurowi.

Na miejscu zdarzenia pracowali policyjni technicy oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód, wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. 

Mężczyzna odpowiadać będzie za swój czyn w warunkach recydywy, gdyż w maju ubiegłego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.