Reklama
Zapraszamy na taneczny spektakl „Tango in the Shadows”. Wydarzenie to odbędzie się 15 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00 w Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach.

Międzynarodowe wydarzenie na skalę światową.

Taneczny spektakl “Tango in the Shadows” z pewnością napełni Wasze serca pasją, emocjami i nieziemskim rytmem tanga argentyńskiego. Marcos Ayala, jak zauważają krytycy, jest obecnie jednym z najwybitniejszych tancerzy tanga, został laureatem nagrody ” World Champion Tango” oraz był okrzyknięty „objawieniem tanga” za rolę w musicalu „Chantecler Tango”. Od 2011 roku występuje z własnymi choreografiami na arenie międzynarodowej, wprowadzając swoje widowiska na najważniejsze sceny świata.

Reklama

BILETY MOŻNA NABYĆ – TUTAJ

MARCOS AYALA

Tancerz, choreograf i reżyser. Marcos Ayala jest utalentowanym tancerzem z Argentyny, który przyciąga uwagę swoją niezwykłą techniką i ekspresyjnym stylem. Urodził się w Buenos Aires i od najmłodszych lat był zafascynowany tango argentyńskim. Marcos Ayala zaczął swoją karierę taneczną w wieku 12 lat, ucząc się pod okiem doświadczonych nauczycieli, którzy pomogli mu doskonalić swoje umiejętności. Szybko zdobył uznanie jako wyjątkowy talent, a w wieku 15 lat został profesjonalnym tancerzem. Jego styl jest innowacyjny i odważny – łączy tradycyjne kroki tanga z nowoczesnymi, dynamicznymi elementami. To sprawia, że jego występy są niezwykle energetyczne i pasjonujące dla widzów. Marcos Ayala jest również znany z niezwykłej precyzji i harmonii z partnerką Paolą Camacho, której tempo i ruchy są doskonale zsynchronizowane.

Narodowe i międzynarodowe nagrody zdobiły jego karierę jako tancerza, takie jak „Mistrz Świata Tanga” (Japonia, 2006) czy tytuł „Odkrycie Tango” przyznany przez krytyków za jego rolę i występ w musicalu „Chantecler Tango” (Argentyna, 2012-2014 i Francja, 2013) między innymi. Jego choreograficzne dzieła zdobyły dwa nagrody „Latin Ace Award”, jedną za całokształt twórczości, drugą za pracę nad „Tango Lovers”, które zostało uznane za najlepszy musical roku (Nowy Jork, USA, 2015). Otrzymał również nominacje do nagrody Starfish (2016) za najlepszy show taneczny za swoje dzieło „Tango Buenos Aires”. Jak zauważają krytycy, bez wątpienia Marcos Ayala jest obecnie jednym z wielkich artystów tanga, którego nieustanne poszukiwanie innowacyjnych, zaangażowanych i kreatywnych nurtów odbiega znacząco od jego rówieśników, czyniąc go punktem odniesienia na krajowej scenie artystycznej.

Prima ballerina: PAOLA CAMACHO

Urodziła się w Buenos Aires, w Argentynie. Już we wczesnym wieku rozpoczęła szkolenie artystyczne, ucząc się tańca klasycznego, nowoczesnego i współczesnego, jazzu i akrobatyki. To dzięki tangu znalazła swoje powołanie do tańca i została profesjonalną tancerką. Przez lata współpracowała z różnymi zespołami tanga, a od dołączenia do grupy „Tango Pasión” (2009-2015) rozpoczęła intensywne międzynarodowe trasy. W 2015 roku została zaproszona przez Guya Carona z cyrku Natale do wykonania „tanga w powietrzu” w swoim spektaklu „Julia” przy akompaniamencie Rotterdam Symphony Orchestra (Holandia). W tym samym roku dołączyła do Marcos Ayala The Tango Company. W 2017 roku zagrała swoją pierwszą główną rolę w choreograficznym przedstawieniu „Tango w Cieniu”, stworzonym przez reżysera Marcosa Ayalę, z którym odbyły się zagraniczne tourne obejmujące różne miasta w Rosji, Europie Wschodniej, krajach bałtyckich i Izraelu. W 2018 roku przedstawienie miało swoją premierę w Argentynie, gdzie spotkało się z uznaniem publiczności i specjalistów. W 2019 roku ponownie została wybrana przez reżysera zespołu do odegrania głównej roli w spektaklu „Astor Tango”, w ramach którego wystąpiła w ponad 90 przedstawieniach za granicą. W ten sposób Paola Camacho przez swoje sztuki, technikę, aktorstwo i artystyczną jakość stała się Pierwszą Tancerką zespołu.

ZESPÓŁ THE TANGO COMPANY

Ze względu na potrzebę zachowania żywotności tanga i nie pozostawienia go w przeszłości. Z przekonaniem, że ewolucja i fuzja tego gatunku utrzymają jego aktualność. Dlatego Marcos Ayala stworzył swój zespół w 2012 roku. Jego firma ma na celu dotarcie do różnych pokoleń, prezentując zarówno konserwatywny, jak i nowoczesny styl, tworząc przełomowy sposób przedstawienia tańca tanga. Jego spektakle podróżują po całym świecie i zdobywają międzynarodowe nagrody. Charakteryzują się dużą dawką sensualności i estetyki. Ich prace są pełne emocjonalnej i wizualnej treści, które sprawiają, że widzowie przeżywają magiczne i niepowtarzalne chwile, tworząc z nich dzieła sztuki. Z dbałością o doborze garderoby, projektowane przez najlepszych projektantów mody z Buenos Aires, oświetleniu stworzonym specjalnie dla każdego ze spektakli oraz ekipie 12 artystów na scenie, bez wątpienia zespół Marcosa Ayala otwiera nową erę w historii tanga, będąc jednym z najbardziej wszechstronnych zespołów, który potrafi pokazać tango sprzed lat i odważyć się na rewolucję w tangu dzisiejszym.

Opis tanecznego spektaklu „Tango in The Shadows”

Co się stanie, gdy przyciąganie (głębokie, nieskażone przyciąganie między dwojgiem ludzi) pokona rozsądek? Kiedy każda część naszej istoty nagle, szokująco i przerażająco staje się częścią jednej całości. Czy jest to możliwe bez transformacji osobowości? Czy możliwa jest transformacja osobowości bez częściowego zniszczenia poprzedniej? Tango w cieniu pozwala widzowi doświadczyć całkowitej fuzji z muzyką argentyńską. Choreograf nie waha się ujawnić dramatycznych uczuć, które składają się na istotę tanga, czyniąc je częścią jego awangardowego języka. Siła pożądania, egoizmu i żądzy posiadania i śmiertelnej miłości szaleje na scenie, przelewając się i pytając widza: „Jak to, co sprawia przyjemność, może wiązać się także z bólem?” Jaki magiczny element kryje się w nostalgii za tangiem, pozwalającym tańczyć na granicy światła i ciemności? Marcos Ayala (reżyser, choreograf i tancerz) oraz Paola Camacho (jego partnerka) w roli dwójki uczestników konfrontacji potrafią ucieleśnić dwa polarne światy, których taniec zderza się, testuje ich siłę, spycha na skraj możliwości i prowadzi do kompromis, pochłaniając je całkowicie. Czy w końcu będą w stanie objąć zarówno światło, jak i ciemność?

Reżyseria i choreograf: Marcos Ayala.

Występują Marcos Ayala, Paola Camacho i The Tango Company (Argentyna).

Nazwa organizatora – Eurosoul sp. z o.o.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.