/ fot. Policja
Reklama

Mężczyzna wszedł do mieszkania w Katowicach. Szukał pieniędzy, zastał 8-latkę, którą mocno wystraszył, dopytywał też, gdzie mama chowa pieniądze. Kobieta wyszła z mieszkania w Bogucicach, które zamknęła na klucz…klucz zostawiła w wózku dziecięcym, który stał na korytarzu. Jak się okazało, tak do tej pory robiła, ponieważ ktoś z rodziny może chcieć przyjść do mieszkania podczas jej nieobecności. Klucze znalazł złodziej, który ostatecznie wszedł do lokalu. 

„Właścicielka mieszkania wyszła na tzw. szybkie zakupy do osiedlowego sklepiku, pozostawiając 8-letnią córkę w domu. Jak ustalili policjanci, kobieta zamknęła drzwi na klucz i zwyczajowo klucze wrzuciła do torby wózka dziecięcego, który stał na korytarzu domu, obok jej mieszkania. Kiedy była na zakupach, pozostawione klucze w torbie znalazł 33-letni mężczyzna, za pomocą których wszedł do mieszkania, chcąc je okraść” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.  „Spłoszyła go jednak swoją obecnością 8-letnia córka właścicielki mieszkania. Na szczęście nic dziewczynce się nie stało, a mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia” – dodaje. Mężczyzna miał pytać dziewczynkę czy wie, gdzie mama ma pieniądze. 

Reklama

Kobieta powrocie do domu zadzwoniła na policję, opisując całe zdarzenie. Jedna z sąsiadek zrobiła uciekającemu mężczyźnie zdjęcie, to zostało opublikowane na Facebooku. 33-latka zatrzymano. 

Siostra właścicielki mieszkania napisała, że kobieta z dzieckiem czekała na policję kryminalną 4h. Jak tłumaczy rzecznik katowickiej policji, dojazd na miejsce funkcjonariuszom zajął 6 minut. 

Czynności w sprawie prowadzą kryminalni Komisariatu Policji II w Katowicach, którzy ustalili tożsamość 33-latka i go zatrzymali. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dziewczynka znajduje się pod opieką psychologa. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.