Zatrzymany 19-latek / fot. Policja
Reklama

19-latek wynajmował i dewastował samochody m.in. malując je sprayem. Usłyszał 12 zarzutów. Miał zakaz prowadzenia pojazdów, te wypożyczał na cudze prawo jazdy. Nie płacił też za wynajem. 

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Katowicach zatrzymali 19-latka, który wypożyczał samochody na cudze dane osobowe, posługując się prawem jazdy, które należało do innej osoby, a następnie pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wielokrotnie kierował samochodami. 

Reklama

„Niestety młody chłopak złamał go aż 6-krotnie. 3 wypożyczone samochody kompletnie zdewastował, niszcząc ich wnętrze i karoserię, m.in. malując je farbą w sprayu. Straty oszacowano na kwotę prawie 90 tys. zł. Ponadto zatrzymany nastolatek jest dłużny firmie zajmującej się wypożyczaniem samochodów, kwotę prawie 1,5 tys. zł. z tytułu nieuiszczonych opłat za wynajem” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „19-latkowi przedstawiono 12 zarzutów dotyczących złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, oszustwa i zniszczenia cudzej rzeczy” – dodaje. 

Na czas trwającego postępowania, na wniosek prokuratury sąd aresztował zatrzymanego na 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.