foto: GKS Katowice
Reklama

Kontrakt z GieKSą podpisał Christian Alemán. To pierwszy Ekwadorczyk, który będzie grał na Bukowej.

Christian Alemán podpisał z GKS-em Katowice kontrakt na rok z opcją przedłużenia. 27-letni pomocnik jest wychowankiem ekwadorskiego CS Emelec. W swojej ojczyźnie reprezentował także barwy takich klubów jak CD Técnico Universitario, Manta FC, Guayaquil City FC i Barcelona SC, z którą w 2016 roku zdobył mistrzostwo kraju. W sezonie 2017/2018 w ramach wypożyczenia dołączył do argentyńskiego Club Estudiantes de La Plata. W przerwie zimowej sezonu 2020/2021 został zawodnikiem Arki Gdynia, z którą dwukrotnie grał w barażach o udział w rozgrywkach Ekstraklasy. Po dwuletnim pobycie w Trójmieście, Ekwadorczyk wrócił do swojej ojczyzny, gdzie na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do mistrza Ekwadoru SD Aucas. Kolejny etap piłkarskiej kariery nastąpi w GKS-ie Katowice. Aleman ma na swoim koncie 53 występy na poziomie Fortuna 1 Ligi. Zapisał w nich 9 goli i 7 asyst.

Reklama

– Jeszcze przed rozpoczęciem letniego okna transferowego sondowaliśmy możliwość pozyskania do naszego Klubu Christiana Alemána. Wówczas zawodnik był związany kontraktem z SD Aucas. Rozpoczęliśmy rozmowy z zawodnikiem, natomiast w tamtym momencie zbyt wiele czynników uniemożliwiało przeprowadzenie tego transferu. Jednym z założeń na letnie okno transferowe, po decyzjach kadrowych podjętych po zakończeniu ubiegłego sezonu, była zdefiniowana potrzeba pozyskania do drużyny dwóch ofensywnych pomocników. Latem dołączył do drużyny Mateusz Mak, a na ewentualną obsadę drugiego wakatu cierpliwie czekaliśmy przyglądając się przede wszystkim naszej drużynie, a także sytuacji na rynku transferowym. Braliśmy pod uwagę wariant, w którym dodatkowy zawodnik do drużyny już nie dołączy. Pojawienie się natomiast w zespole kilku urazów, a także okoliczność rozwiązania przez Christiana Alemána kontraktu z poprzednim klubem, zbiegły się w czasie i te fakty zdeterminowały ponowne rozpoczęcie rozmów z zawodnikiem na temat transferu do naszego Klubu. Mamy świadomość okresu, w jakim zawodnik dołącza do drużyny, a także tego, że z pewnością będzie on potrzebował czasu na aklimatyzację. Dlatego przed podjęciem decyzji o pozyskaniu zawodnika, bardzo dokładnie ze sztabem szkoleniowym zaplanowaliśmy cały proces, co ma przyspieszyć moment jego gotowości do gry w naszym Klubie – mówi Dawid Dubas, dyrektor sportowy sekcji piłki nożnej GKS-u Katowice.

– Bardzo mnie ucieszyły wieści, że GKS Katowice wyraził mną swoje zainteresowanie. Miałem także inne propozycje, ale widziałem, że Klub dobrze sobie radzi w lidze i to również było czynnikiem motywującym, by dołączyć do drużyny. Spędziłem w Polsce dwa lata i bardzo dobrze je wspominam. Nauczyłem się trochę języka polskiego, choć nie ukrywam, że jest bardzo trudny. Cieszę się, że teraz będę miał okazję grać w Katowicach, bo miasto zrobiło na mnie duże wrażenie. Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie – mówi Christian Aleman.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.