Roboty drogowe / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Od środy utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Roździeńskiego i Dudy-Gracza. Modernizowana będzie ścieżka rowerowa – wykonana zostanie z czerwonej masy asfaltobetonowej, zmiany dotkną też sygnalizacji świetlnej. 

„W związku z rosnącą popularnością bezpiecznych i wygodnych ścieżek rowerowych, miasto Katowice postanowiło podjąć kroki w celu poprawy dostępności dla rowerzystów. W ramach tego projektu zostaną wydzielone pasy rowerowe po stronie południowej. Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu rowerowego i zachęcenie mieszkańców do korzystania z tego środka transportu” – przekonują katowiccy urzędnicy. 

Reklama

Na skrzyżowaniu trzeba będzie się liczyć z czasowymi zmianami w ruchu. Mówiąc wprost pojawią się utrudnienia dla kierowców. 

Modernizacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu jest również częścią projektu Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS) Katowic. 

„Nowoczesne rozwiązania w zakresie sterowania ruchem drogowym zostaną wprowadzone, aby usprawnić przepływ pojazdów” – informuje miasto. 

Reklama

1 Komentarz

  1. Czy ten inteligentny (inaczej) system również tu będzie działał tak, jak np. przy Korfantego /Oblatów / Katowickiej, że przez kilkadziesiąt sekund z każdej strony wszystko stoi, nikt nie jedzie a piesi czekają??? Czy zauważyliście ze Misjonarzy jest TOTALNIE zakorkowana od kiedy ten system „dziala”???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.