foto: GKS Katowice
Reklama

Przed piłkarkami GKS-u Katowice historyczny wydarzenie, jakim będzie udział w eliminacjach Ligi Mistrzyń UEFA. Pierwszy mecz już w środę.

Przed piłkarkami GKS-u Katowice historyczny wydarzenie, jakim będzie udział w eliminacjach Ligi Mistrzyń UEFA. Przypomnijmy, że w wyniku losowania GKS znalazł się w grupie piątej 1. rundy eliminacyjnej. W turnieju, który odbędzie się w Katowicach, wezmą udział także RSC Anderlecht z Belgii, SK Brann z Norwegii i Lokomotiw Stara Zagora z Bułgarii. Półfinałowe starcia odbędą się w środę 6 września. O godz. 14:00 SK Brann zmierzy się z Lokomotiwem. Z kolei o godz. 20:00 GieKSa zagra z Anderlechtem. Dodajmy, że decydujące mecze turnieju zostaną rozegrane w sobotę 9 września. O godz. 14:00 odbędzie się mecz o 3. miejsce, a o godz. 20:00 wielki finał, którego zwycięzca awansuje do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzyń UEFA.

Reklama

Bilety na mecze eliminacji Ligi Mistrzyń UEFA w Katowicach można zakupić na stronie bilety.gkskatowice.eu. Stacjonarnie wejściówki dostępne są w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13) oraz w Oficjalnym Sklepie GKS-u Katowice (Katowice, Bukowa 1A). W dniu meczu wejściówki dostępne będą w kasach Stadionu Miejskiego.

Krzysztof Nowak (prezes GKS-u Katowice):​ Cieszy nas spore zainteresowanie nadchodzącym, absolutnie wyjątkowym wydarzeniem dla naszego Klubu. Kłaniam się nisko obecnym tutaj pani trener Koch i pani kapitan Hajduk za całą wykonaną pracę, zakończoną zdobyciem upragnionego mistrzostwa Polski. Czuję olbrzymią odpowiedzialność za nadchodzący turniej, jako że ostatnie mecze piłkarskiego GKS-u w europejskich pucharach przypadają na rok 2003, tym samym tworzy się w tej chwili nowa historia. Turniej promowany jest hasłem „Europa wraca na Bukową”, zaangażowaliśmy wiele osób w bezpośrednią promocję tego wydarzenia i spotkania z kibicami oraz zachęcanie ich do przyjścia na stadion 6 i 9 września. Ponadto została podpisana umowa z Polską Agencją Turystyczną, promującą nasz kraj między innymi poprzez występy polskich drużyn w europejskich pucharach. Trzymamy kciuki za naszą drużynę i zachęcamy do głośnego dopingu oraz do jak największego wypełnienia trybun stadionu przy Bukowej.

Karolina Koch (trener): Nasze przygotowania do obecnego sezonu przebiegły bardzo dobrze, także ze względu na jakościowych sparingpartnerów z zagranicy. Chcemy dalej podnosić jakość naszej drużyny i konsekwentną pracą notować kolejne zwycięstwa. Mamy za sobą szczegółowe przygotowania pod najbliższego rywala, który ma w swoim składzie uznane piłkarki i reprezentantki krajów. Anderlecht jest typowany do roli faworyta, ale w piłce nożnej wszystko jest możliwe. Znamy nasze atuty, znamy styl gry rywala i będziemy chciały zaskoczyć przeciwnika. Kluczowe będzie przygotowanie motoryczne i umiejętność zarządzania meczem. Widzę w naszej drużynie wielką siłę i wierzę, że zaprocentuje ona w meczach eliminacji Ligi Mistrzyń.

​​Marlena Hajduk:​ (kapitan zespołu): Nadchodzący mecz z RSC Anderlecht będzie trudny, w końcu w Lidze Mistrzyń grają absolutnie najlepsze drużyny w Europie. Będziemy do tego meczu właściwie przygotowane. Póki co nie wybiegamy daleko w przyszłość i skupiamy się na najbliższym wyzwaniu, w naszych głowach jest wyłącznie Anderlecht. Granie tych spotkań w Katowicach z pewnością będzie naszym ogromnym atutem, liczymy na mocne wsparcie ze strony naszych fanów. Granie meczów ligowych i międzynarodowych – oczywiście, z tym wiążą się spore różnice, dlatego podczas meczu z tak renomowanym rywalem trzeba zachować stuprocentowe skupienie i doskonale wiedzieć, co trzeba robić na boisku. Traktujemy ten turniej jako spełnienie naszych marzeń i wierzymy w pokazanie naszego pełnego potencjału.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.