Nieprawidłowo zaparkowany samochód / fot. Straż Miejska w Katowicach
Reklama

„Miszczowie parkowania” dali popis. Blokady i mandaty czekały na nich w Katowicach. Straż Miejska podsumowała kolejny tydzień walki z nielegalnym parkowaniem na terenie miasta i jak widać na zdjęciach, nie wszyscy boją się mandatów i blokad. 

„Z problemem nieprawidłowego parkowania mamy do czynienia na co dzień. Każdego dnia napływają kolejne zgłoszenia od mieszkańców, którzy informują o samochodach pozostawionych w nieodpowiednich miejscach albo w niewłaściwy sposób. Najczęściej zgłaszający zwracają uwagę na utrudnione poruszanie się po chodnikach, pozostawianie aut na zakazach czy zieleńcach. Szczególnie bulwersujące jest również pozostawianie pojazdu na miejscu oznaczonym kopertą, z przeznaczeniem dla osób z niepełnosprawnościami” – informuje Jacek Pytel ze Straży Miejskiej w Katowicach. 

Reklama

W minionym tygodniu przeprowadziliśmy 827 interwencji. Ilość wykroczeń przeciwko porządkowi w komunikacji – 520. Parkowanie w sposób powodujący niszczenie zieleni publicznej 36.

Najczęściej łamane przepisy to:

  • Niestosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju – 165
  • Niestosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, drogi dla pieszych, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp) – 193
  • Naruszenie zakazu ruchu w obu kierunkach – 14
  • Wykraczanie przeciwko innym przepisom prawa o ruchu drogowym – 134
  • Najwięcej interwencji strażnicy miejscy przeprowadzili na terenie dzielnicy Śródmieście – 203
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.