Manifestacja przed Urzędem Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

„Nie” dla „lex deweloper” na Burowcu. Radni nie zgodzili się na budowę 48 budynków jednorodzinnych przy ulicy Mroźnej w Katowicach-Burowcu. Wcześniej odbył się protest przed Urzędem Miasta Katowice. 

O godzinie 10.30 rozpoczął się protest przed Urzędem Miasta Katowice. Kilkadziesiąt osób wyrażało swój sprzeciw wobec planów dewelopera – Grupy Pietrzak. Chodzi o plany powstania 48 budynków jednorodzinnych w rejonie ulicy Mroźnej w ramach „lex deweloper”. 

Reklama

Specustawa mieszkaniowa umożliwia realizowanie inwestycji z pominięciem planów miejscowych. W takcie protestu mieszkańcy skandowali „Zielony Burowiec” i „Velostarada”. Inwestycję nazwali „patodeweloperką”. 

Jeszcze przed sesją Rady Miasta Katowice, pojawiła się informacja o dyscyplinie partyjnej, którą wprowadzono w klubie Koalicji Obywatelskiej. Rajcy mieli głosować przeciwko inwestycji. 

Na sesję udali się protestujący mieszkańcy, którzy z transparentami czekali godzinę na zajęcie się tematem przez radnych. Wywiesili w miejscu przeznaczonym dla widowni transparenty podkreślające protest. 

Mieszkańcy na sesji Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.ple

Do wniosku dewelopera wpłynęło 535 uwag od osób fizycznych. Jak poinformował w piśmie do Rady Miasta Katowice, Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic, istnieje podejrzenie, że 5 uwag zostało zgłoszonych fałszywie (przez osoby, których danymi się posłużono). Sprawę zgłoszono organom ścigania – co spotkało się, ze śmiechem ze strony mieszkańców zebranych na sali. 

„Teren ten będzie korzystał z nowej drogi publicznej” – przekonywał Bogdan Pietrzak, przedstawiając zdanie inwestora. Mówił, że na terenie całego kraju powstają podobne domki jednorodzinne. Wystąpienie Pietrzaka spotkało się z buczeniem ze strony zebranych mieszkańców, według których powinna tam powstać droga rowerowa. 

Ostatecznie projekt uchwały nie uzyskał większości głosów (13 radnych było za, 13 przeciw, 1 sięwstrzymał).

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.