fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W Szpitalu św. Elżbiety w Katowicach zrobią bezpłatne badania seniorom. Z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji Grupa American Heart of Poland przygotowała prezent dla Dziadków, w postaci bezpłatnych badań w wybranych laboratoriach, w tym między innymi w Szpitalu św. Elżbiety w Katowicach.

Zapobieganie chorobom cywilizacyjnym stanowi jeden z celów działalności Grupy American Heart of Poland. Zwracamy szczególną uwagę na profilaktykę, ale też na wczesne wykrywanie chorób w tym serca i naczyń, co skutkuje poprawą jakości i długości życia. W tym celu oferujemy badania, które mogą pomóc wykryć nieprawidłowości przed wystąpieniem objawów choroby” – mówi Artur Gabrysiak, specjalista ds. medycyny laboratoryjnej Grupy American Heart of Poland. 

Reklama

Badanie glukozy – diagnostyka cukrzycy. Cukrzyca przed długi czas „nie boli”, ale skutecznie niszczy organizm. Powoduje utratę wzorku, zaburzenia funkcjonowania nerek, jest przyczyną amputacji kończyn dolnych. Bezpośrednio związana jest z występowaniem zawałów serca i udarów mózgu. Badania glukozy w laboratorium w praktyce powinniśmy wykonać raz w roku. Stężenie glukozy na czczo, u zdrowej osoby, nie może przekraczać 100 mg/dl. 

Oznaczenie cholesterolu całkowitego – cholesterol jest niezbędnym składnikiem tłuszczowym w naszym organizmie. Niestety jego nadmiar w organizmie jest odkładany w tętnicach i powoduje ich zatykanie – rozwój miażdżycy. A ta z kolei przyczynia się do chorób serca (choroba wieńcowa, zawał serca) i mózgu (zaburzenia neurologiczne, udar). Stężenie w organizmie nie powinno przekraczać 190 mg/dl. Jeżeli jest wyższe – należy wykonać badania szczegółowe (m.in. „cholesterol zły i dobry”), które powinien ocenić lekarz. 

Badanie kreatyniny i eGFR – test ten pozwoli ocenić funkcję nerek. Nerki są krytycznym narządem w naszym organizmie. Choroby przewlekłe (np. cukrzyca, miażdżyca) uszkadzają nerki, a źle funkcjonujące nerki destrukcyjnie wpływają na funkcje pozostałych narządów. Uszkodzone nerki wspomagamy uciążliwym dla pacjenta, ale ratującym życie leczeniem w stacjach dializ. Badanie kreatyniny i ocena funkcji nerek za pomocą szacowanego wskaźnika filtracji – eGFR jest czułym testem. Pozwala wcześnie wykryć zaburzenia pracy nerek i wdrożyć odpowiednie postępowanie spowalniające postęp choroby. Parametr eGFRcr wg wzoru CKD-EPI powyżej 90 (ml/min/1,73m) świadczy o poprawnym działaniu nerek. 

Na badania należy zgłosić się na czczo, wykonujemy je z próbki krwi pobranej od pacjenta. 

Badania będę realizowane od 23-27.01 br., w godzinach 9.00 – 10.00. Obowiązuje rejestracja telefoniczna. Tel. 885 802 485 – w celu zapisania się na badania można dzwonić codziennie w godzinach od. 12.00 do 17.00  

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.