Katowice Airport / fot. Śląskie.pl
Reklama

Katowice Airport: Dwie osoby zatrzymane. Kobieta przyleciała z Włoch, mężczyzna z Wielkiej Brytanii. Oboje byli poszukiwani w związku z oszustwami, których mieli się dopuścić. 

Funkcjonariusze Straży Granicznej bezpośrednio po przylocie samolotu rejsowego z Bergamo (Włochy) zatrzymali obywatelkę Polski. Kobieta była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie.

Reklama

To jednak nie koniec, bo tego samego dnia do odprawy granicznej po przylocie samolotu rejsowego z Liverpoolu (Wielka Brytania) zgłosił się Polak. W trakcie kontroli ustalono, że mężczyzna również był poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Będzinie.

„Oboje byli poszukiwani przez polskie organy ścigania za przestępstwa z art. 286 § 1 Kodeksu Karnego tj. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8” – informuje Śląska Straż Graniczna. 

Zatrzymani zostali przekazani funkcjonariuszom Policji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.