ATAL Olimpijska - wizualizacja / mat. pras.
Reklama

Najwyższy budynek mieszkalny na południu Polski powstaje w Katowicach. Będzie mieć 35 pięter i w sumie 128 metrów wysokości. Jak informuje ATAL – deweloper odpowiedzialny za inwestycję przy ulicy Olimpijskiej – największym zainteresowaniem cieszą się trzypokojowe mieszkania oraz wysoko położone apartamenty. 

W naszym katowickim wysokościowcu zaplanowaliśmy wznoszenie trzech kondygnacji miesięcznie. Symboliczna wiecha na nim powinna więc pojawić się około września przyszłego roku – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Reklama

„Realizacja prac konstrukcyjnych trzonu najwyższego budynku odbywa się w systemie szalunku samowznoszącego. To system bardzo wydajny, a jednocześnie gwarantujący zachowanie najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa prowadzonych robót. W niższych częściach obiektu prowadzone są już prace murarskie i instalacyjne. Na powierzchnię terenu „wychodzi” również sąsiedni budynek „A”, w którym końca dobiegają prace przy konstrukcji części podziemnej” – informuje Marek Thorz, PR manager ATAL.

Budynek „A” to jeden z dwóch wieżowców 18-kondygnacyjnych składających się na inwestycję. Projekt ATAL Olimpijska przewiduje bowiem budowę 710 mieszkań w trzech apartamentowcach, z dominantą wspomnianego drapacza chmur. Jego atrakcyjnym zwieńczeniem stanie się taras widokowy, z imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry. 

To między innymi powód ogromnego zainteresowania apartamentami na najwyższych piętrach. Wiele z nich, także te największe, zostało już sprzedanych lub zarezerwowanych.

Z informacji przekazanych przez dewelopera, wynika, że dużą popularnością cieszą się także przestronne apartamenty o pow. 100-150 mkw.

Prace budowlane przy ATAL Olimpijska rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Oddanie do użytkowania dwóch z trzech budynków jest planowane na III kwartał. 2025 r.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.