Kontrola drogowa / fot Policja
Reklama

Policja podsumowała długi weekend. Były kolizje, pijani kierowcy oraz tacy, którzy tracili prawa jazdy. Długi weekend był bezpieczny na terenie Katowic wynika ze statystyk policji, co nie oznacza, że było spokojnie. 

„Policjanci kontrolowali przede wszystkim główne arterie prowadzące przez miasto, czuwając nad bezpieczeństwem podróżnych udających się na wypoczynek poza miastem oraz wracających z dłuższego wypoczynku pod koniec weekendu. Pomimo, że w miniony weekend pogoda nie dopisała w pełni i mieliśmy kilka pochmurnych dni, na katowickich drogach było bezpiecznie. Policjanci odnotowali  tylko 27 kolizji i 1 wypadek. Jest to o 51 zdarzeń drogowych mniej niż w ubiegłym roku podczas długiego weekendu” – informuje katowicka policja. 

Reklama

Mundurowi zatrzymali 6 kierujących pod wpływem alkoholu. Połowa z nich odpowie za popełnienie przestępstwa jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości, a pozostali za jazdę po spożyciu alkoholu. 

„Ponadto policjanci katowickiej drogówki ujawnili ponad 300 wykroczeń. Niestety aż połowa z nich dotyczyła przekroczeń prędkości. 3 kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h, zatrzymano już prawo jazdy. W trakcie kontroli drogowych policjanci ujawnili również kierującego z cofniętymi uprawnieniami i 4 kierujących, którzy prowadzili samochody pomimo sądowego wyroku zakazującego prowadzenia pojazdów mechanicznych” – czytamy w komunikacie katowickiej policji. 

Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.