Nowa inwestycja KTBS “Przyjazny Zakątek” / fot. KAW
Reklama

W katowickim Giszowcu powstaje nawiązujące architekturą do historycznej zabudowy osiedle domów szeregowych. To pierwsza inwestycja KTBS przeznaczona na sprzedaż. Całkowity dochód ze sprzedaży mieszkań zostanie przeznaczony na rewitalizację kamienic w centrum miasta.

Mieszkańcy katowickiego Giszowca mogą obserwować postępy prac na budowie 4 niskich budynków w okolicach szkoły, które swoją architekturą nawiązują do historycznej zabudowy osiedla ogrodu. To nowa inwestycja KTBS “Przyjazny Zakątek”.  W powstających budynkach znajdzie się 16 mieszkań o wielkości od ok 80 do 90 m kw. na sprzedaż. Każde z nich będzie miało swój ogródek, garaż i miejsce postojowe lub 2 miejsca postojowe dla samochodu. Będzie także posiadało ogrzewanie podłogowe. Mieszkania będą wykończone w stanie deweloperskim.

Reklama

„Ta inwestycja jest dla nas nietypowa z kilku powodów. Pierwszy raz budujemy w celu bezpośredniej sprzedaży mieszkań, musimy w tym przypadku brać pod uwagę inne parametry np. finansowe niż przy tradycyjnym, dla nas, budownictwie na wynajem. Dodatkowo budujemy w bliskim sąsiedztwie historycznej giszowieckiej zabudowy, a to wymaga od nas ścisłego stosowania się do wytycznych konserwatora. Każdy detal powstających budynków musiał zostać wcześniej skonsultowany i zatwierdzony przez konserwatora” – mówi Janusz Olesiński z Katowickiego TBS.

Zysk ze sprzedaży TBS przeznaczy na renowację kamienic

To pierwsza tego typu inwestycja Katowickiego TBS, nie tylko dlatego, że mieszkania zostaną sprzedane najprawdopodobniej w drodze licytacji, ale dodatkowo dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na renowację trzech kamienic przy ul. Mariackiej gdzie także został już wybrany wykonawca i rozpoczęły się prace porządkowe. Cena wywoławcza lokalu mieszkalnego zostanie ustalona po ostatecznym rozliczeniu budowy z uwzględnieniem aktualnych na dzień ogłoszenia licytacji cen rynkowych nowych lokali mieszkalnych.

Już dziś można zapisywać się do listy zainteresowanych

Osoby zainteresowane inwestycją już dziś mogą zapoznać się z informacjami na jej temat na stronie internetowej przyjaznyzakatek-tbs.pl oraz zapisywać się na listę otrzymujących informację o postępach budowy i etapach sprzedaży. Zakończenie budowy i sprzedaż mieszkań są planowane na koniec jesieni tego roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.