foto: Jacek Waszut-Wójkowski
Reklama

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach poinformował o zakończeniu procedur przetargowych na remonty dróg na ul. Ułańskiej i Obroki.  Przekazano teren wykonawcom, którzy – jeśli tylko warunki atmosferyczne będą sprzyjające – rozpoczną prace już w najbliższy poniedziałek.

Na ul. Obroki, na odcinku od Wiśniowej do ul. Dulęby, zakres prac obejmować będzie wymianę istniejącej, zniszczonej nawierzchni asfaltobetonowej na nową. Planowany termin realizacji, jeśli warunki atmosferyczna na to pozwolą, to 25 dni. Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma ROMUS z Katowic, a wartość zamówienia wynosi prawie 1,25 mln zł.

Reklama

Kolejną remontowaną ulicą będzie Ułańska, gdzie rozpocznie się budowa pasa włączenia  do ul. Chorzowskiej.  Zakres prac obejmować będzie wymianę istniejącej, zniszczonej nawierzchni asfaltobetonowej na nową w ciągu ul. Chorzowskiej oraz wykonania korekty przebiegu ul. Chorzowskiej w celu uzyskania pełnowymiarowego pasa włączenia. Prace prowadzone będą w ciągu dnia pod ruchem z zawężeniem ul. Chorzowskiej do jednego pasa. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, roboty zakończą się w ciągu 30 dni. Wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma ROMUS z Katowic, a wartość zamówienia to prawie 800 tys. zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.