I miejsce w ubiegłorocznej edycji konkursu, za swój balkon zajęła pani Kinga Zyguła z Brynowa / fot. UM Katowice
Reklama

Ukwiecony balkon może być namiastką ogrodu, miejscem relaksu i wypoczynku, a także przyjaznym zakątkiem dla pożytecznych owadów. By zachęcić mieszkańców do zazieleniania własnych balkonów Katowice po raz drugi organizują konkurs na „Najpiękniejszy katowicki balkon”.

– Zachęcam mieszkańców naszego miasta do udziału w drugiej edycji konkursu na najpiękniejsze balkony. Pierwsza edycja konkursu cieszyła się zainteresowaniem, dlatego uznaliśmy, że warto tę ideę kontynuować – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Ostatnie lata, które przyniosły wiele trudnych doświadczeń związanych z pandemią koronawirusa sprawiły, że wielu z nas szukało wytchnienia w zielonej przestrzeni. To przekonało mieszkańców do ukwiecenia tarasów i balkonów. Teraz będzie okazja, by swoją pracą się pochwalić – dodaje prezydent.

Reklama

Ubiegłoroczna edycja konkursu na „Najpiękniejszy katowicki balkon”, którą miasto Katowice zorganizowało na wniosek miejskiego radnego – Jarosława Makowskiego, spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród mieszkańców. Wpłynęło 41 zgłoszeń, spośród których jury wybrało 3 laureatów i przyznało 9 wyróżnień.

W ramach ogłoszonej drugiej edycji, zgłoszenia wraz ze zdjęciami swoich balkonów należy przesyłać za pośrednictwem elektronicznego formularza, dostępnego na stronie: https://katowice.eu/balkony, w terminie do 31.08.2022 r.

Autorzy zwycięskich aranżacji otrzymają nagrody pieniężne:
I miejsce – 1 500 zł brutto*
II miejsce – 1 000 zł brutto*
III miejsce – 500 zł brutto*

Dodatkowo Organizator może przyznać maksymalnie 6 wyróżnień, którzy zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi.

*Nagrody finansowe zostaną wypłacone w kwocie netto, tzn. zostaną pomniejszone o naliczony i pobrany zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych (stawka podatku 10%), którego płatnikiem jest Organizator Konkursu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.