Most na ulicy Bankowej / fot. UM Katowice
Reklama

Kładka i most na ulicy Bankowej w Katowicach zostaną rozebrane. Zbudują nowy most – ale trzeba się liczyć z utrudnieniami – poinformowało miasto Katowice. Przebudowa w tym rejonie rusza 21 lipca, wpłynie mocno na organizację ruchu. Ma kosztować ponad 4 mln zł.

„Prace obejmują organizację budowy, zaplecza robót budowy i organizację ruchu. Zostaną też przygotowane rusztowania, osłony, zabezpieczenie rzeki, zabezpieczenie terenu przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z budowy, zabezpieczenie sieci i urządzeń obcych, zabezpieczenie sieci pod obiektem na czas wykonywania robót. Ponadto należy rozebrać nawierzchnię chodników, izolację na moście, a także stalową konstrukcję mostową” – poinformował katowicki magistat.

Reklama

W tym miejscu powstanie nowa konstrukcja. W ramach prac dodatkowych wymieniona zostanie kanalizacja. Dla komfortu mieszkańców roboty będą prowadzone przy utrzymaniu ruchu pieszego, dlatego w pierwszym etapie ruch pieszy w ciągu ul. Bankowej zostanie utrzymany na starej kładce zlokalizowanej po zachodniej stronie istniejącego obiektu, natomiast na wysokości rozbieranego obiektu zostanie wprowadzone całkowite zamknięcie ul. Bankowej dla ruchu pojazdów.

Ruch zostanie poprowadzony objazdem z wykorzystaniem ul. Warszawskiej i Szkolnej. W celu skomunikowania posesji położonych przy jednokierunkowym odcinku ul. Moniuszki, zaprojektowano wprowadzenie dwóch kierunków ruchu na odcinku od ul. Bankowej do ul. Szkolnej. W tym celu zlikwidowane jest parkowanie na jezdni na tym odcinku. W etapie drugim, ruch pieszy zostanie przekierowany ze starej kładki na nowy chodnik w ciągu nowego mostu.

Wykonawcą przedmiotowych robót będzie Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” Sp. z o.o. ze Skoczowa. Koszt inwestycji to nieco ponad 4 mln zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.