/ fot. Policja
Reklama

Pijany bezdomny w Katowicach najpierw awanturował się przed noclegownią, a później chciał przekupić policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia, 63-latek ostatecznie trafił do izby wytrzeźwień.

Katowiccy mundurowi zostali wezwani przez pracowników noclegowni. Powodem był mężczyzna, który kompletnie pijany chciał wejść do środka.

Reklama

„Zgodnie z regulaminem placówki, osoby przebywające na jej terenie muszą być trzeźwe. Dlatego też odmówiono mężczyźnie noclegu, co spowodowało wybuch agresji u nietrzeźwego katowiczanina. Ze względu na stan upojenia alkoholowego zagrażający zdrowiu, a nawet życiu mężczyzny, policjanci podjęli decyzję o umieszczeniu go opiekuńczo w miejskiej izbie wytrzeźwień. Badanie trzeźwości wskazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie” – opisuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „W trakcie przejazdu radiowozem do izby wytrzeźwień mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 100 zł za odstąpienie od czynności służbowych. Pomimo że mundurowi ostrzegli mężczyznę, że takie zachowanie wyczerpuje znamiona przestępstwa, 63-latek ponowił propozycję. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie” – dodaje.

W trakcie czynności procesowych przyznał się do winy. Za  przestępstwo korupcyjne grozi mu kara do 10 lat więzienia. Na czas trwającego postępowania podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.