Nowa ekranizacja Akademii Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej powieści Brzechwy / Fot. S. Rybok / UM Katowice
Reklama

Sceny z nowej ekranizacji Akademii Pana Kleksa będą kręcone w Katowicach. Ile miasto za to zapłaci? Szykuje się nowa ekranizacja Akademii Pana Kleksa. Książka Jana Brzechwy ma być przynajmniej w części kręcona na terenie Katowic.

Całość ma kosztować budżet miasta mniej niż milion złotych. Obecnie jednak żadna umowa regulująca kwestie finansowe nie została podpisana z twórcami. Za nową Akademię Pana Kleksa odpowiada Maciej Kawulski, który wyreżyseruje film. Podpisana z miastem Katowice umowa o współpracy dotyczy premiery zarówno pierwszej, jak i drugiej części ekranizacji. Zdjęcia do filmu mają być kręcone jeszcze tego lata.

Reklama

Castingi dla dzieci i młodzieży do ról w nowym filmie odbyły się właśnie w Katowicach.

„Praca nad filmem rozpoczęła się ponad 3 lata temu. W tym czasie stworzyliśmy zupełnie nową historię na motywach powieści Brzechwy. To swoista koedukacyjna przystań i podróż w głąb własnej wyobraźni, w którą zabierzemy najmłodszych widzów” – mówi Maciej Kawulski, reżyser Akademii Pana Kleksa.

Pierwsza z dwóch części ma być gotowa w 2023 roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.