Uroczysko Buczyna / fot. mat. pras.
Reklama

W ramach wspólnoty działań mieszkańców oraz stowarzyszeń rusza cykl wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, której celem jest integracja mieszkańców dzielnicy Ligota-Panewniki. Pierwsze wydarzenie jakim jest bieg wokół Uroczyska Buczyna odbędzie się już 24 kwietnia.

Ligota-Pewniki to nie tylko jedna z największych dzielnic Katowic pod względem powierzchni oraz liczby ludności, ale także miejsce o dobrze rozbudowanej infrastrukturze sportowo-rekreacyjnej. W związku z tym postanowiono  zorganizować wydarzenia mające na celu wzbogacenie oferty rekreacyjno-kulturalnej dzielnicy, jak i zaktywizowanie mieszkańców.

Reklama

„Nasze dotychczasowe wieloletnie zaangażowanie społeczne na rzecz mieszkańców dzielnic Ligota i Panewniki nierozerwalnie związane jest z budowaniem społeczeństwa obywatelskiego poprzez różne formy aktywności. Za sprawą inicjatywy Aktywuj się w Ligocie mamy zamiar rozwijać te działania, zachęcając lokalną społeczność do integracji. Chcemy działać i zarażać aktywnością innych” – mówi Dorota Żywica z Inicjatywy Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby.

Pierwsza tego typu impreza odbędzie się już w niedzielę 24 kwietnia 2022 roku o godzinie 11.00. Będzie to bieg na Kokocińcu wokół Uroczyska Buczyna. Uczestnicy akcji będą mogli spróbować swoich sił na trasach biegowych i nording walking o długości 5 i 10 km. Dla najmłodszych o godzinie 10.45 zostaną przeprowadzone dwa biegi na dystansach 200 i 400 m.

Więcej o samym wydarzeniu oraz o zapisach do biegu można się dowiedzieć na stronie organizatora: https://dostartu.pl/aktywuj-sie-w-ligocie-bieg-i-marsz-nordic-walking-v6883

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.