Reklama

Miasto chce przejąć działkę w Dolinie Trzech Stawów od SRK. Spółka Restrukturyzacji Kopalń chce sprzedać działkę, a miasto Katowice już podjęło działania w celu przejęcia terenu, poinformował prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Wcześniej o przejęcie terenu na terenie Katowickiego Parku Leśnego apelowali radni Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

„Spółka Restrukturyzacji Kopalń planuje sprzedaż działki nr 1/10 o powierzchni 1,43 hektara, położonej w rejonie ulicy Trzech Stawów. Część działki zajmuje obecnie parking, a część zieleń. Teren ten jest położony w Katowickim Parku Leśnym. Latem jest wykorzystywany przez rowerzystów, zaś zimą jako górka do jazdy na sankach, ciesząc się popularnością wśród najmłodszych” – pisali radni do prezydenta Katowic i zaapelowali, aby miasto przejęło teren. „Uważamy, że będzie to najlepszy sposób ochrony przed ewentualnymi zmianami i zagwarantowania kontynuowania obecnego przeznaczenia działki” – dodali radni KO.

Ostatecznie prezydent Katowic, poinformował o tym, że miasto chce przejąć ten teren.

„Kilka dni temu podjąłem działania zmierzające do przejęcia jej przez Miasto na cele publiczne. Chce, aby to miejsce nadal służyło Katowiczanom. Cieszę się, że w tej sprawie wielu mieszkańców i radnych wyraża podobne zdanie. Obecnie w większości wykorzystywana jest na parking, a jej charakterystyczną cześć stanowi górka, z której korzystają najmłodsi podczas zimowych zjazdów na sankach czy jabłuszkach” – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Katowic.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.