Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach / fot. Oficjalny profil Facebookowy szkoły
Reklama

Miasto wystąpi do ministerstwa żeby udostępniło basen mieszkańcom na osiedlu Tysiąclecia? Basen jest nieczynny z powodu epidemii koronawirusa, która przybiera na sile. Dzisiaj w całym kraju mamy ponad 5,5 tys. nowych przypadków, zmarło 75 osób.

Basen jest częścią Zespołu Szkół Plastycznych przy ulicy Ułańskiej w Katowicach. „Choć miasto niegdyś dofinansowało ten basen, to nie jest władne w kwestii jego otwarcia. Miasto nie jest organem prowadzącym szkołę, podlega ona Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu” – poinformował InfoKatowice.pl Dariusz Czapla, z Biura Prasowego katowickiego magistratu.

Dlatego katowicki radny Patryk Białas (KO), wystąpił do miasta, aby zwróciło się do placówki i właściwego ministra o udostępnienie basenu mieszkańcom osiedla Tysiąclecia.

„W 2009 roku władze Katowic przekazały 2 mln zł m.in. na wydzielenie osobnego wejścia na basen, osobnych szatni i pryszniców. Miały one umożliwić mieszkańcom korzystanie z basenu bez wchodzenia na szkolne korytarze. Pod koniec 2011 roku dokonano niezbędnych odbiorów technicznych. Od września 2012, z dużymi ograniczeniami, basen był dostępny dla mieszkańców. Jednak wiosną 2020 roku został zamknięty ze względu na pandemię koronawirusa. Nie otwarto go do tej pory, pomimo że inne pływalnie w regionie są czynne już od miesięcy. Biorąc pod uwagę, że edukacja zdalna zaszkodziła kondycji fizycznej uczniów, zwracam się do Pana Prezydenta o wystąpienie z wnioskiem do Dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych oraz nadzorującego placówkę Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o umożliwienie wszystkim grupom wiekowym korzystanie z basenu” – stwierdził Patryk Białas.

Teraz piłka leży po stronie miasta, o podjętych decyzjach na pewno poinformujemy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.