Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Katowice wydadzą milion złotych na pomysły mieszkańców. Ruszył nabór wniosków na inicjatywę lokalną w 2022 roku. Skorzystać z funduszy mogą mieszkańcy, którzy chcą zmienić swoje najbliższe otoczenie. 

Inicjatywa lokalna to ciekawe narzędzie, gdzie mieszkańcy zgłaszają pomysły na zamiany w swoim bezpośrednim otoczeniu i określają przy tym swój udział w nich. 

Reklama

Mieszkańcy chętnie korzystają z inicjatywy lokalnej czy też budżetu obywatelskiego, bo widzą pozytywne efekty swojego zaangażowania w życie społeczności dzielnic. Zjednoczeni wokół społecznie ważnych celów, nie tylko ulepszamy i upiększamy nasze otoczenie, ale także integrujemy mieszkańców, wspieramy grupy sąsiedzkie i aktywistów miejskich. Dajemy przykład młodszemu pokoleniu, jak kształtować wspólną przyszłość” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Przez ostatnie trzy lata, dzięki wsparciu miasta, udało się zorganizować około 250 projektów, a w latach 2018 – 2020 nakład prac społecznych katowiczan w tym obszarze wyniósł ponad 63 tys. godzin.

„Ważnym elementem inicjatyw lokalnych jest praca społeczna mieszkańców. To dzięki własnej aktywności mogą pozyskać wsparcie na działania podejmowane na rzecz integracji i budowania więzi lokalnych społeczności” – mówi Agnieszka Lis, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych. 

W 2020 roku przez pandemię przesunięto cześć inicjatyw na 2021 roku. W sumie chodzi o 59 spośród 117. 

„Wśród pomysłów wybranych w dziewiątej edycji były warsztaty plastyczne, malarskie, artystyczne, kulturalne, florystyczne, wizażu i kosmetologii naturalnej, prozdrowotne oraz graficzne z udziałem seniorów i młodzieży, planowane są również ogrodnicze spacery i spotkania tematyczne, spektakle teatralne i występy kabaretowe, koncerty w plenerze, konkurs plastyczny, pokazy filmowe, zajęcia rekreacyjne i sportowe dla rodzin, a także szkolenia wioślarskie dla dzieci i młodzieży” – informują urzędnicy z Katowic. 

Nabór wniosków trwa do 15 listopada. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie: https://bit.ly/3m6y1yS, uzyskać telefonicznie: 32 259 31 18  lub mailowo: inicjatywalokalna@katowice.eu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.