Zatrzymany 20-latek / fot. Policja
Reklama

Mężczyzna chciał uprowadzić 5-letnią dziewczynkę w Katowicach. Został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku. Już złożono wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Do próby uprowadzenia dziecka doszło w czwartek (16 września) na osiedlu Witosa. 20-latka zatrzymali policjanci oddziału prewencji.

Reklama

„Mężczyzna próbował wyprowadzić dziewczynkę z ogrodzonego placu zabaw, na którym była ze swoim ojcem. 20-latek został zatrzymany przez policjantów kilka chwil po zgłoszeniu zdarzenia przez ojca małoletniej i osadzony w policyjnym areszcie” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. Mężczyzna chciał skorzystać z okazji, że ojciec dziecka akurat skupił uwagę na 7-letnim synu. Gdy ostatecznie ojciec dziewczynki zareagował, to napastnik uciekł.

Ojciec zawiadomił policję, która akurat wczoraj zabezpieczała mecz w Katowicach, więc w terenie było dużo patroli. Po kilku minutach zatrzymano 20-latka, który próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Prokuratura Rejonowa Katowice Zachód wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za usiłowanie uprowadzenia osoby małoletniej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie trwają.

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.