Katowice chcą stworzyć bramę powitalną. Na projekt miasto przeznaczy 100 tys. zł. Zmiany w budżecie przyjęli miejscy radni na ostatniej sesji Rady Miasta Katowice.

Jedną ze zmian było 100 tys. zł na: „opracowanie dokumentacji projektowej dla stworzenia bramy powitalnej w związku z uroczystościami 100-lecia włączenia Katowic do państwa polskiego”.

„Będzie ona obiektem, który będzie wiernie odzwierciedlał ustawioną w roku 1922 na szosie mysłowickiej, obecnie ulicy Warszawskiej” – tłumaczyła radnym skarbnik miasta, Danuta Lange. Mówimy tutaj tylko o projekcie, nie wykonaniu ewentualnej bramy.

W czerwcu 1922 roku do Katowic przez bramę wjeżdżały wojska generała Stanisława Szeptyckiego. „Dla mnie to był najpiękniejszy dzień życiu” – skwitował pojawienie się wojsk Polskich w Katowicach Wojciech Korfanty.

W lipca 1922 roku w Katowicach odbyło się przyłączenie Górnego Śląska do Polski, rząd Rzeczpospolitej symboliczne przejął ziemie śląskie. Wtedy też podpisano oficjalnie Akt Objęcia Górnego Śląska przez Polskę.

10 KOMENTARZE

  1. Niech ludzia zapłacą za ciężką pracę zieleń MOSiR mzuim itp obiecali po 200 zł ci dwa lata i co ledwo po 100 zł dali

  2. Nie rozumiem dlaczego mój komentarz został usunięty.
    Napisałem, że “a na usunięcie bohomazów przy wjeździe do Strefy Kultury od strony ul. Roździeńskiego pieniędzy nie ma”.

  3. … aż 100 tys zł za łuk nad ulicą? Z mamruru ma być? Co już bezdomnych i głodnych nie ma, że nie mają w Katowicach co z pieniędzmi zrobić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.