Hologram przedstawiciele firmy Pług & Play / fot. Śląskie.pl
Reklama

Europejskie Forum Przyszłości to nie ma być konkurencja dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego, deklarował dzisiaj w Katowicach marszałek regionu. Nowe wydarzenie, które odbędzie się na Stadionie Śląskim ma być platformą do rozmowy na temat przyszłości regionu – łączyć w dyskusji biznes i samorząd. Jednym z wydarzeń towarzyszących będzie wyjątkowy koncert z użyciem hologramu. Jak działa taki hologram, pokazali dzisiaj w Katowicach. 

W ramach EFP, który zaplanowano na 6-8 października odbędzie się konkurs dla startupów, które docelowo mają być lokomotywą dla gospodarki regionu. 

Reklama

„Pula nagród dla tych najbardziej innowacyjnych firm, to jest 150 tys. zł” – powiedział marszałek Jakub Chełstowski, zapowiadając konkurs dla start upów z naszego regionu. 100 tys. zł otrzyma firma, która zajmie pierwsze miejsce, na drugie miejsce przeznaczono pulę 30 tys. zł, trzecie miejsce to 20 tyś. zł. 

„Wspólnymi siłami chcemy podnieść jako region, te firmy, które startują, które raczkują, a z drugiej strony mają świetne produkty ku temu żeby pokazać je dalej, promować” – dodał marszałek. 

Zbudować startupowy ekosystem

Kuba Nagórski, Head of Venture Buiding w firmie co.brick, zajmujący się problematyką startupów mówi, że każda inicjatywa wspierająca startupy dobrze wpłynie na ten rynek w naszym regionie. 

„Zawsze mówię, że Śląsk gdzieś tam w tym świecie startupowym tkwi gdzieś między Krakowem a Wrocławiem” – mówił Kuba Nagórski. To ma się zmienić – m.in. dzięki takim inicjatywom jak konkurs dla firm, które mają pomysł na rozwój. Województwo śląskie ma tworzyć ekosystem dla startupów. 

„Żeby się chciały tutaj rozwijać, a nie uciekały gdzie indziej. Dobrze, że zarząd województwa wykonał pierwszy krok żeby w ten ekosystem inwestować” – dodał Nagórski. Jak zaznaczył ważna rolę ma tutaj także pojawienia się akceleratora Pług & Play, którego obecność daje szansę nawiązania również kontaktów zagranicznych. 

„To jest dla takich początkujących przedsiębiorców nie do przecenienia, poza wsparciem merytorycznym, które na początku jest im potrzebne” – podkreślił. 

Będzie hologram 

Marszałek Jakub Chełstowski w trakcie konferencji prasowe / fot. Śląskie.pl

Konferencja odbywała się w siedzibie Filharmonii Śląskiej, gdzie jest możliwość emisji hologramów. W trakcie październikowego wydarzenia odbędzie się koncert z udziałem hologramu, który poprowadzi orkiestrę. 

Na konferencji w formie hologramu pojawili się przedstawiciele firmy Plug & Play, którzy zaprosili na Europejskie Forum Przyszłości. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.