Europejskie Forum Przyszłości / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Europejskie Forum Przyszłości odbędzie się w dniach od 6-8 października na Stadionie Śląskim. Ma to być największe wydarzenie w kalendarzu imprez społeczno-gospodarczych na Śląsku i jedno z największych w Polsce. Dzisiaj na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym organizatorzy zdradzili jakie są plany co do wydarzenia. Na pewno pojawi się gigant z Doliny Krzemowej, który pomoże szukać firmy w regionie, która może mieć szasnę na międzynarodowy rozwój. 

„Wierzę, że Europejskie Forum Przyszłości będzie znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i kreowania rozwiązań. Województwo Śląskie, jako Europejski Region Przedsiębiorczości, stawia sobie ambitne cele w zakresie gospodarki i nowoczesnych technologii. Śmiało patrzymy w przyszłość, przygotowując się do transformacji. Stoimy przed wyzwaniami, które zdefiniują nasze miejsce w zmieniającej się globalnej rzeczywistości. Decyzje dotyczące likwidacji przemysłu wydobywczego powodują, że stoimy przed koniecznością redefinicji gospodarki regionu. Chcemy, żeby Śląsk był jednym z liderów tych zmian” – komentuje Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Reklama

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej z zachowaniem obowiązujących obostrzeń epidemicznych. „Przed nami dekada niezwykle intensywnych przemian, które będą miały wpływ na każdą sferę naszego życia” – powiedział w trakcie konferencji Wojciech Kałuża, wicemarszałek regionu. Kałuża podkreślił, że I edycja EFP zostanie poświęcona m.in. cyfryzacji i innowacjom, ekologii, angażowaniu obywateli, a także działalności organizacji pozarządowych i ich roli w społeczeństwie.

Ważnym tematem będzie funkcjonowanie stref ekonomicznych oraz ich rola w rozwoju gospodarki. Wicemarszałek mówił, że EFP będzie też platformą do rozmów z młodymi ludźmi, którzy kiedyś przejmą stery regionu. Zaznaczył, że wnioski płynące z wydarzenia znajdą odzwierciedlenie w dokumentach strategicznych województwa. 

W trakcie trzech dni debat i rozmów na temat m.in. miejsca województwa śląskiego w Europie, będzie też konkurs dla startupów. 

„Będzie towarzyszyć nam „Plug and Play”, czyli drugi pod względem wielkości akcelerator technologiczny na świecie. Akcelerator, który towarzyszył w rozwoju gigantom gospodarczym w Stanach Zjednoczonych” – mówi Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju, organizator Europejskiego Forum Rozwoju. „ To jeden z pierwszych inwestorów, który uwierzył w PayPala, Dropboxa, N26 czy BigID. Teraz wspólnie z nami zorganizuje konkurs dla startupów. Kto wie, może na Stadionie Śląskim narodzi się pierwszy polski unicorn (czyli startup wart ponad 1 mld dolarów amerykańskich)”. – dodaje. 

Pierwszy dzień Europejskiego Forum Przyszłości zdominuje dyskusja o barierach, wyzwaniach i celach Starego Kontynentu, także w wymiarach cyfrowym oraz elektromobilności.Drugi dzień EFP upłynie pod znakiem przedsiębiorczości – to czas startupów i inwestorów, ale także 25-lecia stref ekonomicznych w Polsce. Z kolei w trzecim dniu wydarzenia zaproszeni goście będą rozmawiali o przemyśle czasu wolnego i turystyce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.