Aneta Bilnicka
Reklama

„Artykuł 30 o Sporcie i rekreacji mówi o tym żeby w jak największym stopniu te obiekty, w ogóle turystykę, dostosowywać i udostępniać do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami – w kolejnej rozmowie z cyklu „Czas na Społeczeństwo” mówi Aneta Bilnicka – asystentka turystyczna osób z niepełnosprawnościami.W rozmowie między innymi przybliża kwestie związane z pracą asystenta turystycznego oraz turystyką osób z niepełnosprawnościami. Opowiada o aspektach jej dostępności dla tych osób w Krakowie.

Aneta Bilnicka z wykształcenia jest menedżerką turystyki i organizatorką czasu wolnego. Od 2012 roku pracuje z osobami z niepełnosprawnościami, a od 2018 r. również z osobami starszymi. Koordynuje projekty aktywizacji oraz rozwoju obywatelskiego. Jest certyfikowaną trenerką Nordic Walking oraz Asystentką Turystyczną Osoby Niepełnosprawnej (ATON) o specjalizacji: turystyka górska i kajakowa. Ponadto prowadzi grupy (sesje) z komunikacji empatycznej – NVC.

Realizuje różnego typu badania i raporty, szczególnie dotyczące praw osób z niepełnosprawnościami (w tym osób starszych). Prowadzi warsztaty z zakresu: dostępności, w tym udostępniania usług turystycznych, praw osób z niepełnosprawnościami, myślenia wizualnego (flipowanie, grafika wzmacniająca przekaz) oraz budowania instrumentów muzycznych.

Prowadzi bloga edukacyjnego www.happinessmanager.online, który jest zbiorem wiedzy i wskazówek z zakresu dostępności turystyki, miejsc pracy i usług do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.