Piotr Zaczkowski - dyrektor Katowice Miasto Ogrodów, podczas Komisji Rewizyjnej / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Po kilku latach Katowice Miasto Ogrodów przegrywa z InfoKatowice.pl w sądzie. Musiało udostępnić nam umowy, o które wnioskowaliśmy. Ostatecznie sprawę z maja 2018 roku rozpatrzył Naczelny Sąd Administracyjny, do którego odwołało się Katowice Miasto Ogrodów (KMO). To pokłosie słynnej sprawy zagranicznych wyjazdów pracowników KMO. Po ujawnieniu przez nas sprawy ostatecznie odeszła z instytucji wicedyrektorka, która była uczestnikiem częstych wyjazdów zagranicznych. Z KMO pożegnał się też jeden z pracowników, który również z nią podróżował. Dopytywaliśmy o ich prywatne relacje. 

O Tamarze Kamińskiej, wicedyrektor KMO zrobiło się głośno w kwietniu 2018 roku, kiedy to publikowaliśmy tekst o jej wyjazdach zagranicznych. W katowickiej kulturze, aż huczało od plotek na ten temat. W 2017 roku Kamińska służbowo odwiedziła m.in. Australię, Kanadę, USA, Maroko czy Republikę Zielonego Przylądka. Pełen materiał na temat wyjazdów zagranicznych znajdziecie tutaj.

Reklama

„Wszystkie wyjazdy zagraniczne wiązały się z realizacją zadań statutowych” – zapewniał nas Łukasz Kałębasiak z Katowice Miasto Ogrodów.

Na 52 zagraniczne wyjazdy pracowników KMO w 2017 roku, aż 10 należało do wicedyrektor instytucji, która w podróży spędziła 44 dni. Połowa jej wyjazdów pokrywała się z wyjazdami, na których był jeden z pracowników. W związku z RODO nazwijmy go umownie „Panem O”. Ten w podróży spędził w sumie 19 dni (był obecny tylko na wyjazdach, w których brała udział wicedyrektor instytucji – bywało, że brali w nich udział też inni pracownicy).

To właśnie „Pan O” wraz z Tamarą Kamińską odeszli ostatecznie z KMO, ta znalazła pracę w warszawskiej instytucji. Sprawa sądowa, która przez kilka lat się toczyła, dotyczyła umów „Pana O” z Katowice Miasto Ogrodów. Ostatecznie je otrzymaliśmy, a instytucja musi zwrócić nam koszty postępowania sądowego.

W latach 2015-2018 „Pan O” zawarł z KMO 6 umów – głównie zlecenie i jedna o dzieło – na kwoty od 2,5-3,6 tys. zł brutto (część była wypłacana w cyklu miesięcznym), zajmował się działaniem głównie w obszarze muzyki. Związany umowami zlecenie był wysłany w podróże służbowe – wraz z Tamarą Kamińską brał udział m.in. w wydarzeniach w Holandii, Kanadzie, Maroko czy Francji.

Co ciekawe, miejsce Kamińskiej w Katowice Miasto Ogrodów zajął syn prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. Marek Szulik został powołany przez dyrektora KMO, Piotra Zaczkowskiego bez konkursu. „Powołanie i odwołanie zastępcy leży w kompetencji dyrektora” – tłumaczono nam wtedy w Katowice Miasto Ogrodów.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.